Qaqwqwrqw

Kołobrzeg. Wielka akcja wydobycia niewybuchów. 1700 osób zostanie ewakuowanych

W poniedziałek poważne utrudnienia w Kołobrzegu. W związku z odnalezieniem niewybuchów z Podczela, zostanie ewakuowanych ok. 1700 osób. Akcja usunięcia bomb ruszy rano o 9:00. Tego dnia nie będą kursować pociągi, a ruch na DK 11 zostanie wstrzymany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akcja ewakuacyjna z powodu niewybuchu
Akcja ewakuacyjna z powodu niewybuchu (PAP)
Qaqwqwrqw

To nie jedyne utrudnienia, z jakimi spotkają się osoby przebywające w Kołobrzegu. W poniedziałek zamknięta zostanie również plaża w Podczelu. Zakaz kąpieli obowiązuje na obszarze 9 km. O godz. 7:00 droga na trasie Sianożęty - Kołobrzeg będzie nieprzejezdna dla pojazdów osobowych. Zakaz jazdy dotyczy również rowerzystów na 2,5 km trasie ścieżek w mieście.

Do ruchu na DK 11 dopuszczone zostaną jedynie autobusy miejskie i osobówki wyjeżdżające z kołobrzeskiej dzielnicy. Ewakuowanym mieszkańcom podstawione zostaną busy. Należy jednak pamiętać, że ostatni odjedzie o godz. 8:30.

Qaqwqwrqw

Saperzy poinformowali, że na plaży w Kołobrzegu mogą znajdować się 3-4 sporej wielkości niewybuchy. Prezydent zwołuje sztab kryzysowy. Ewakuacja i zamknięta plaża) o wadze 250 kg. W akcji wydobywania bomb uczestniczyć będzie kilkuset funkcjonariuszy w tym policjanci, wojskowi, WOPR, a nawet służba celna oraz pracownicy miejscy.

Wszyscy ewakuowani jeszcze tego samego dnia, po usunięciu groźnych niewybuchów, wrócą do swoich domów. Jak zapowiadają saperzy, akcja wydobycia bomb z plaży powinna zakończyć się koło południa.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Qaqwqwrqw
Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw