Trwa ładowanie...
28-08-2007 03:30

"Koło fortuny" wraca na polskie ekrany

TVP 2 chce wskrzesić znany teleturniej "Koło Fortuny". Jeżeli plany się spełnią, program pojawi się już pod koniec października. Czy ma szanse na powrót do świetności z lat 90., kiedy był największym hitem? - zastanawia się "Dziennik".

"Koło fortuny" wraca na polskie ekranyŹródło: Jupiterimages
d2mhzdo
d2mhzdo

Aneta Wrona, rzeczniczka TVP, mówi, że w tej sprawie nie ma żadnej wiążącej decyzji.

Jak dowiedziała się gazeta, trwają poszukiwania prowadzących program. Nie będą to bowiem Wojciech Pijanowski i Magda Masny, z którymi widzowie jednoznacznie kojarzą ten teleturniej. To, czy program ostatecznie znajdzie się na antenie TVP 2, zdecyduje zarząd telewizji publicznej, opierając się na opinii biura programowego i biura reklamy. To ostatnie ma za zadanie znalezienie sponsorów, którzy ufundują nagrody do programu.

Nowa edycja "Koła Fortuny" ma być podobna do francuskiej. Ta, którą pamiętamy z lat 90., najbardziej przypominała oryginał, czyli amerykańską wersję z NBC, która na antenie gości nieprzerwanie od 1983 roku. Co więcej, wciąż jego gospodarzami są ci sami prowadzący: Pat Sajak i Vanna White.

Wojciechowi Pijanowskiemu, który sprowadził "Koło Fortuny" do Polski, pomysł przywrócenia show przez TVP2 bardzo się podoba. Pijanowski mówi, że ten teleturniej utrzymuje się w USA na antenie od prawie 30 lat. Nie widzi powodu, dlaczego polscy widzowie mieliby się nim znudzić.

Jednak - przypomina "Dziennik" - w drugiej połowie lat 90. program, który wystartował w Polsce w 1992 roku, miał coraz niższą oglądalność. Choć trzeba przyznać, że spadał z wysokiego konia. W szczytowym momencie udziały w rynku tego teleturnieju wynosiły prawie 65%, czyli dwóch na trzech widzów, którzy mieli wtedy włączony telewizor, oglądało "Koło Fortuny". (PAP)

d2mhzdo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mhzdo
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj