Trwa ładowanie...

Zabójca Pawła Adamowicza z kolejnym wyrokiem. Naruszył nietykalność policjanta

Sąd Okręgowy w Gdańsku w czwartek skazał Stefana Wilmonta na rok więzienia. Sprawa dotyczyła naruszenia nietykalności pilnującego go policjanta, któremu zerwał pagon podczas rozprawy ws. zabójstwa Pawła Adamowicza. Wyrok jest nieprawomocny.

Stefan Wilmont - zabójca Pawła AdamowiczaStefan Wilmont - zabójca Pawła AdamowiczaŹródło: East News, fot: Wojciech Strozyk/REPORTER
d3y5bnb
d3y5bnb

Sędzia Anna Grzyb-Koniuszaniec zezwoliła na ujawnienie wizerunku Stefana Wilmonta. Wcześniej podjęto podobną decyzję wydając wyrok w sprawie zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W trakcie odczytywania wyroku oskarżonego nie było na sali rozpraw, bo nie wniósł o doprowadzenie z aresztu. Nie było także jego obrońcy.

Zabójca Adamowicza skazany. Naruszył nietykalność policjanta

Jak mówiła sędzia odczytując wyrok, sąd uznał Stefana Wilmonta za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu w akcie oskarżenia, czyli naruszenie nietykalności policjanta, ponadto wziął pod uwagę, że podsądny znieważył pokrzywdzonego, funkcjonariusza publicznego, który pełnił obowiązki służbowe. Sąd skazał Stefana Wilmonta na rok więzienia.

Podkreśliła również, że sąd podzielił stanowisko oskarżyciela publicznego, iż oskarżony czynu dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa będąc wcześniej prawomocnie skazanym. Stefan Wilmont, przed zabójstwem Pawła Adamowicza, został skazany na 5 lat i 6 miesięcy więzienia za napady na placówki bankowe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Sytuacja jak z kabaretu". Członek KRRiT o roszadach na fotelu prezesa TVP

Zaznaczyła, że sąd "miał na względzie pobudki działania sprawcy, który tłumaczył swoje zachowanie potrzebą bycia medialnym, czyli dążenie do prowokowania i podsycania zainteresowania mediów swoją osobą" - mówiła sędzia i przypomniała, że rozprawy przeciwko oskarżonemu ws. o zabójstwo Pawła Adamowicza były rejestrowane m.in. przez kamery stacji telewizyjnych. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Gdańsku Ariadna Rużewicz-Zielińska uznała, że wyrok jest słuszny.

d3y5bnb

Na poprzedniej rozprawie jeden z policjantów, który w kwietniu ub.r. konwojował i pilnował oskarżonego w trakcie procesu zeznał, że w trakcie konwojowania do aresztu, zapytał Wilmonta dlaczego to zrobił.

- Oskarżony powiedział, że chce mieć więcej zarzutów, żeby być bardziej medialnym - zeznawał policjant.

Do zdarzenia, za które Wilmont został w czwartek skazany, doszło w kwietniu 2022 r. podczas rozprawy ws. zabójstwa Pawła Adamowicza.

Procesy Wilmonta. Trzy wyroki w ciągu roku

To trzeci wyrok wydany na Stefana Wilmonta w w tym roku. W marcu został skazany na dożywocie za zabójstwo prezydenta Gdańska.

d3y5bnb

Z kolei pod koniec listopada gdański sąd skazał go na pół roku więzienia za podrabianie pism procesowych. Jak na razie jedynie ten wyrok jest prawomocny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3y5bnb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3y5bnb
Więcej tematów