Trwa ładowanie...
d4jycje

Kolejny wypadek z udziałem Dudy? Wiemy, jak było naprawdę

Kolumna prezydenta Andrzeja Dudy znów miała wypadek - taka plotka krąży po sieci. Dowodem ma być nagranie z miejskiego monitoringu w Lublinie. Okazuje się jednak, że ta historia nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. - Kompletna bzdura - mówią policjanci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda
Andrzej Duda (PAP)
d4jycje

Do wypadku z udziałem prezydenta miało dojść ok. godz. 23:30 przy ulicy Kraśnickiej w Lublinie. O zdarzeniu poinformował w sobotę m.in. tamtejszy radny Bartosz Margul. Wydawał się być dobrze poinformowany. "Kolumna zasłoniła widok zwykłemu kierowcy Nissana, który uderzył w inne auto" - relacjonował polityk.

Posypały się komentarze. Internauci wytykali, że to kolejny wypadek z udziałem prezydenta, krytykowali też rzekome zachowanie kierowców już po wypadku.

Dowodem na zdarzenie miało być nagranie z monitoringu, które pojawiło się w sieci. Nikt chyba jednak dokładnie mu się nie przyjrzał. Ani nie zweryfikował informacji przed jej rozpowszechnieniem.

Wypadek bowiem, owszem, miał miejsce, ale... udział prezydenta w zdarzeniu to fake news.

d4jycje

- Z całą pewnością nie było żadnej kolizji z udziałem kolumny prezydenta - zapewnił nas podkom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Wyjaśnił, że na nagraniu widać nie kolumnę prezydencką, a... policyjne radiowozy oddziałów prewencji, które wracały z zabezpieczania meczu Polska-Słowacja.

Jadący na sygnałach policjanci najechali na stłuczkę dwóch samochodów. Kolumna prezydencka rzeczywiście przejeżdżała tą drogą, ale pół godziny wcześniej.

Ile zarabiają szefowie Policji czy BOR? Oto ich oświadczenia majątkowe:

Kolumna Dudy szarżowała pod Żywcem

Nie pierwszy raz informacja o niebezpiecznym zdarzeniu z udziałem kolumny prezydenta zelektryzowała opinię publiczną. Ostatni raz, w lutym. Jak wtedy donosiliśmy w Wirtualnej Polsce, kierowca BOR zmusił jadące z przeciwka auto do ucieczki na pobocze. Zdarzenie miało miejsce pod Żywcem. Prezydent gościł w Rabce-Zdroju na amatorskich zawodach narciarskich im. Marii Kaczyńskiej. Premier Beata Szydło leżała w szpitalu po głośnym wypadku z jej udziałem, do którego doszło w Oświęcimiu.

d4jycje

Podziel się opinią

Share
d4jycje
d4jycje
Więcej tematów