Trwa ładowanie...
d2iru18

Kolejny szturm nielegalnych imigrantów na tunel pod kanałem La Manche. Nie żyje jedna osoba.

Tej nocy z Francji do Anglii przez tunel próbowało się przedostać około 1,5 tysiąca osób. Jedna osoba zginęła. Ciało zmarłego Sudańczyka odnaleźli strażacy. Dobę wcześniej, w nocy z poniedziałku na wtorek nielegalnie przejść przez tunel próbowało około dwóch tysięcy nielegalnych imigrantów.
Share
Wjazd do tunelu w pobliżu Calais
Wjazd do tunelu w pobliżu CalaisŹródło: Wikimedia Commons, Fot: Billy69150
d2iru18

Zaniepokojenie sytuacją w Kanale La Manche wyraził premier Wielkiej Brytanii. David Cameron zwołał na dziś posiedzenie Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego COBRA.

Około 2 tys. nielegalnych imigrantów próbowało w nocy z poniedziałku na wtorek przedostać się poprzez tunel pod kanałem La Manche z Francji do Wielkiej Brytanii. Była to najpoważniejsza taka próba od ponad sześciu tygodni - poinformował rzecznik eurotunelu.

Rzecznik dodał, że imigranci próbowali sforsować wejście do tunelu w rejonie Calais oraz, że "pewna liczba osób" została ranna. Jest też ofiara śmiertelna. To młody Sudańczyk w wieku od 25 do 30 lat. Mężczyzna zginął pod kołami ciężarówki, gdy próbował dostać się do pociągu. To już dziewiąta ofiara śmiertelna od pierwszego czerwca.

d2iru18

Incydent spowodował poważne zakłócenia i opóźnienia w kursowaniu pociągów w tunelu między Francją i Wielką Brytanią. Po stronie brytyjskiej pasażerowie czekali na pociąg ponad godzinę, a po francuskiej ok. 30 min.

Do tego rodzaju incydentów dochodzi w eurotunelu prawie codziennie. Często mają miejsce tragiczne wypadki.

Tunel liczy około 50 km i umożliwia kursowanie pociągów towarowych przewożących samochody i ciężarówki, a także pociągów pasażerskich Eurostar.

W samym Calais i w pobliżu miasta w obozowiskach koczuje ok. 3 tys. imigrantów, głównie z Erytrei, Etiopii, Sudanu i Afganistanu, którzy każdego dnia próbują dostać się do ciężarówek i pociągów jadących do Wielkiej Brytanii.

d2iru18

Spółka Eurotunnel, zarządzająca tunelem, poinformowała, że nocami imigranci przedostają się przez bariery wokół terminalu i próbują wskoczyć do pociągów będących w ruchu.

Eurotunnel poinformował ostatnio, że zwrócił się do władz brytyjskich i francuskich o 9,7 mln euro na pokrycie dodatkowych kosztów związanych z bezprecedensowym napływem imigrantów i wyrządzonych przez nie szkód w infrastrukturze tunelu.

d2iru18

Podziel się opinią

Share
d2iru18
d2iru18
Więcej tematów