Trwa ładowanie...
da1c260

Kolejny sąd unieważnił reformę ochrony zdrowia

Sąd federalny na Florydzie uznał za niezgodny z konstytucją obowiązek wykupienia ubezpieczenia medycznego - kluczowy element reformy opieki zdrowotnej uchwalonej w ubiegłym roku z inicjatywy prezydenta USA Baracka Obamy.

da1c260
da1c260

Sędzia Roger Vinson z okręgowego sądu federalnego w Pensacola na Florydzie, który wydał takie orzeczenie, jest już drugim sędzią federalnym w USA, który uznał reformę Obamy za niezgodną z literą prawa. Poprzednio podobny werdykt wydał sąd w stanie Wirginia.

Sędzia Vinson przychylił się do argumentacji władz 26 stanów, które sprzeciwiając się wejściu reformy w życie wniosły przeciw niej pozew do sądu na Florydzie. Odrzucił argument administracji, że stany nie mogą kwestionować ustawy uchwalonej przez Kongres.

Spór znajdzie najprawdopodobniej rozstrzygnięcie przed Sądem Najwyższym USA.

Nakaz wykupienia ubezpieczenia ma zapewnić firmom ubezpieczeniowym nowych klientów, co powinno im zrekompensować straty z powodu innych postanowień reformy, jak zakaz odmawiania polis osobom już chorym i zwrotu kosztów leczenia pod różnymi pretekstami, do czego ubezpieczyciele uciekają się nagminnie.

Decyzja sądu na Florydzie dostarczyła prawny argument Republikanom, którzy zamierzają nie dopuścić do realizacji reformy opieki zdrowotnej, uchodzącej za największe jak dotąd osiągnięcie Obamy.

da1c260
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
da1c260
Więcej tematów