Trwa ładowanie...
d9pgwj0

Kolejny projekt Nowoczesnej. Proponuje wprowadzenie związków partnerskich

We wtorek partia złożyła w Sejmie projekt ustawy związkach partnerskich. Wedle jego założeń, związki jedno-, jak i dwupłciowe stają się równorzędne, a do ich formalizacji wystarczy oświadczenie partnerów w urzędzie stanu cywilnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowoczesna złożyła w tym tygodniu już dwa projekty ustaw
Nowoczesna złożyła w tym tygodniu już dwa projekty ustaw (Agencja Gazeta, Fot: Jakub Orzechowski)
d9pgwj0

Jak twierdzi Monika Rosa, w Polsce mieszka ponad 2 miliony osób należących do społeczności LGBT. Posłanka Nowoczesnej wylicza, że w nieformalnych jednopłciowych związkach żyje ponad milion par, które wychowują 50 tys. dzieci.

- Te wszystkie rodziny, osoby, dzieci nie mają ochrony prawnej. Państwo na nich zamyka oczy i ich nie widzi. A są realne problemy, realne rodziny, realne dzieci, realne uczucia, realna miłość - podkreśliła Rosa. Posłanka dodała, że Nowoczesna "nie rozumie dlaczego w Polsce ciągle dzieli się obywateli na lepszych i gorszych”.

Na konferencji w Sejmie głos zabrał również Paweł Rabiej. Polityk podkreślił, że "Polska jest gotowa na przyjęcie ustawy o związkach partnerskich".

d9pgwj0

Zobacz także: "Kto nami rządzi?" Sienkiewicz: imponujący projekt Kaczyńskiego

- Cieszę się jako gej, jako osoba LGBT, że geje i lesbijki w Polsce będą mogły zawierać w Polsce związki partnerskie, jeśli ta ustawa wejdzie w życie, że będą mogli czuć się bezpiecznie, że ta ustawa da im rodzaj pewnej kotwicy bezpieczeństwa i stabilizacji - tłumaczył.

Posłowie Nowoczesnej poinformowali, że osoby w zarejestrowanych związkach będą mogły nosić wspólne nazwisko, wspólnie rozliczać się z podatków, przekazywać darowizny w pierwszej linii oraz uzyskiwać informacje na temat stanu zdrowia partnera.

d9pgwj0

Projekt dotyczący związków partnerskich jest drugą propozycją Nowoczesnej w tym tygodniu. W poniedziałek jej posłowie przedstawili propozycję nowelizacji zapisów związanych z rentą socjalną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d9pgwj0

Podziel się opinią

Share

d9pgwj0

d9pgwj0
Więcej tematów