Trwa ładowanie...
d1c0phm
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kolejny kraj jest przeciwny ratyfikowaniu ACTA

Słowenia jako kolejny kraj Unii Europejskiej postanowiła zamrozić ratyfikowanie ACTA - zakomunikował w czwartek rzecznik rządu Anże Logar.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Protest ws. ACTA
Protest ws. ACTA (PAP, Fot: Andrzej Hrechorowicz)
d1c0phm

Zawieszenie ratyfikacji, jak wyjaśnił rzecznik, nastąpiło na czas nieokreślony, a słoweński rząd będzie oczekiwał na rezultaty debaty na ten temat w Parlamencie Europejskim i innych instytucjach Unii Europejskiej.

Liczne stowarzyszenia obywatelskie i organizacje społeczne na Słowenii energicznie protestowały od czasu podpisania 26 stycznia przez ten kraj wraz z innymi 21 członkami Unii Europejskiej kontrowersyjnego porozumienia.

Słoweńscy krytycy ACTA uważają, że pakt zagraża prawom człowieka i swobodzie wypowiedzi w internecie.

ACTA to międzynarodowa umowa handlowa o zwalczaniu handlu artykułami podrabianymi. Zawiera zapisy dotyczące ochrony własności intelektualnej, które - zdaniem krytyków - ograniczą swobodne funkcjonowanie internetu. ACTA podpisały 26 stycznia w Tokio 22 kraje unijne; nie podpisały jej dotąd Cypr, Estonia, Niemcy, Holandia i Słowacja.

d1c0phm

Podziel się opinią

Share

d1c0phm

d1c0phm
Więcej tematów