Kolejny kontrowersyjny wpis. "Maszerowali za czystością etniczną Polski. Wolnej od Żydów i muzułmanów"

Kolejny krytyczny wpis pod adresem Marszu Niepodległości. Tym razem na jednym z izraelskich profili informacyjnych na Twitterze pojawiła się informacja, że uczestnicy domagali się czystości etnicznej Polski, bez Żydów i muzułmanów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W sieci pojawiają się ostre wpisy o Marszu Niepodległości
W sieci pojawiają się ostre wpisy o Marszu Niepodległości (PAP/EPA)
WP

"Odrażające. Ponad 60 tysięcy osób maszerowało w Warszawie za czystością etniczną Polski. Wolnej od Żydów i muzułmanów" - tak Marsz Niepodległości przedstawia jeden z izraelskich profili informacyjnych na Twitterze.

WP

Internetowe ataki na Marsz Niepodległości

To kolejny atakujący marsz narodowców wpis. Oburzenie wywołał dziennikarz amerykańskiego tygodnika "Time" Jesse Lehrich, który zamieścił na Twitterze wpis mówiący o marszu "60 tysięcy nazistów". "Na transparentach można było przeczytać 'Czysta Krew', 'Europa będzia biała', 'Módlmy się o Islamski Holokaust'". Pod wpisem wywiązała się dyskusja z jedną z polskich dziennikarek.

WP

Powodem wpisu Lehricha był artykuł dziennikarza Wall Street Journal Drew Hinshawa, który swój artykuł zapowiadał w sieci pisząc "o marszu 60 tys. osób pod nazistowskim sztandarem". Ostatecznie wpis usunął, wyjaśniając, że skasował go "ponieważ zdał sobie sprawę z tego, że można było mieć wrażenie jakoby 60 tysięcy maszerowało na rzecz etno-autorytarnych grup". "Tymczasem większość radośnie maszerowała myśląc zupełnie inaczej" - napisał Hinshaw.

WP

Źródło: WP Wiadomości, Twitter

Polub WP Wiadomości
WP
WP