Kolejny kontrowersyjny wpis. "Maszerowali za czystością etniczną Polski. Wolnej od Żydów i muzułmanów"

Kolejny krytyczny wpis pod adresem Marszu Niepodległości. Tym razem na jednym z izraelskich profili informacyjnych na Twitterze pojawiła się informacja, że uczestnicy domagali się czystości etnicznej Polski, bez Żydów i muzułmanów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W sieci pojawiają się ostre wpisy o Marszu Niepodległości
W sieci pojawiają się ostre wpisy o Marszu Niepodległości (PAP/EPA)

"Odrażające. Ponad 60 tysięcy osób maszerowało w Warszawie za czystością etniczną Polski. Wolnej od Żydów i muzułmanów" - tak Marsz Niepodległości przedstawia jeden z izraelskich profili informacyjnych na Twitterze.

Internetowe ataki na Marsz Niepodległości

To kolejny atakujący marsz narodowców wpis. Oburzenie wywołał dziennikarz amerykańskiego tygodnika "Time" Jesse Lehrich, który zamieścił na Twitterze wpis mówiący o marszu "60 tysięcy nazistów". "Na transparentach można było przeczytać 'Czysta Krew', 'Europa będzia biała', 'Módlmy się o Islamski Holokaust'". Pod wpisem wywiązała się dyskusja z jedną z polskich dziennikarek.

Powodem wpisu Lehricha był artykuł dziennikarza Wall Street Journal Drew Hinshawa, który swój artykuł zapowiadał w sieci pisząc "o marszu 60 tys. osób pod nazistowskim sztandarem". Ostatecznie wpis usunął, wyjaśniając, że skasował go "ponieważ zdał sobie sprawę z tego, że można było mieć wrażenie jakoby 60 tysięcy maszerowało na rzecz etno-autorytarnych grup". "Tymczasem większość radośnie maszerowała myśląc zupełnie inaczej" - napisał Hinshaw.

Źródło: WP Wiadomości, Twitter

Polub WP Wiadomości