Trwa ładowanie...

Kolejne znalezisko na terenie Wałbrzycha. Do urzędu wpłynęło zawiadomienie

Seria zgłoszeń o znaleziskach na Dolnym Śląsku. Tym razem do wałbrzyskiego ratusza wpłynęło pismo od obywatelki Niemiec, która informuje o czterech tunelach lub pomieszczeniach ukrytych wzdłuż linii kolejowej między Wałbrzychem a Świebodzicami.

Share
Kolejne znalezisko na terenie Wałbrzycha. Do urzędu wpłynęło zawiadomienie
Źródło: Fotolia, fot: TonyRecena
d38zk0c

Choć znaleziska miała odkryć obywatelka Niemiec, to oficjalne pismo wpłynęło do ratusza za pośrednictwem jednej z wałbrzyskich kancelarii prawnych.

- Potwierdzam fakt, że do urzędu takie zgłoszenie wpłynęło, jednak na razie nie udzielamy dalszych informacji w tej sprawie – mówi WP Arkadiusz Grudzień, rzecznik prasowy wałbrzyskiego urzędu miasta.

Wiadomo, że chodzi tutaj o cztery znaleziska – zasypane i podziemne tunele lub pomieszczenia. Trzy znajdować mają się w obrębie dzielnicy Szczawienko, zaś czwarte – Piaskowej Góry. W zawiadomieniu uwzględniono, że w owych tunelach lub pomieszczeniach mogą znajdować się ruchomości. Wskazane zostały również dokładne miejsca zasypanych wejść lub wjazdów, a do pisma załączono stosowne fotografie, mapy i plany.

Ponadto, zgłaszająca znaleziska Niemka rości sobie prawa do znaleźnego, jeśli z tytułu znalezienia nie będzie przysługiwać jej nagroda przewidziana prawnie.

O sprawie będziemy jeszcze informować.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d38zk0c

Podziel się opinią

Share
d38zk0c
d38zk0c
Więcej tematów