Trwa ładowanie...
d1qt02u
poznań

Kolejne zatrzymania w zw. z korupcją w ośrodku ruchu drogowego

Egzaminatora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu
Drogowego w Poznaniu i 14 kursantów zatrzymali
wielkopolscy policjanci - poinformował Radosław Bratkowski z
biura prasowego wielkopolskiej policji.

Share
d1qt02u

Egzaminator - 62-letni Kazimierz J. jest podejrzany o przyjmowanie łapówek w zamian za tzw. załatwianie pozytywnego wyniku egzaminu na prawo jazdy.

Według ustaleń, zatrzymani kursanci wręczali, właśnie jemu, pieniądze. Za egzamin na prawo jazdy kategorii B trzeba było zapłacić kilkaset złotych. Stawka była dwukrotnie większa w przypadku uprawnień na pojazdy ciężarowe - powiedział.

Policjanci ustalili, że Kazimierz J. w ub. roku przyjął kilkanaście tysięcy złotych łapówki.

W śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w poznańskim WORD do tej pory zatrzymano 4 egzaminatorów, 5 instruktorów jazdy i 46 kursantów. Egzaminatorzy i instruktorzy zostali aresztowani, wobec kursantów zastosowano natomiast dozory policyjne, poręczenia majątkowe i zakaz opuszczania kraju. Wszystkim grożą kary od 3 do 10 lat więzienia.

d1qt02u

Analiza zgromadzonego materiału dowodowego pozwoliła na wytypowanie 300 przypadków, w których mogło dojść do wręczenia korzyści majątkowych w zamian za pozytywne załatwienie egzaminu na prawo jazdy.

Jak dodał Bratkowski, na poczet przyszłych kar zabezpieczono pieniądze oraz mienie ruchome o łącznej wartościáok. 1ámlnázłotych".

Śledztwo w sprawie korupcji w poznańskim WORD nadzoruje poznańska prokuratura apelacyjna.

Policja apeluje do osób, które wręczyły łapówki za prawo jazdy, o zgłoszenie tego pod policyjny numer 0 800 130 334 lub na adres korupcja@wielkopolska.policja.gov.pl. Takie osoby w zamian za informację mogą uniknąć kary - zaznaczył Bratkowski.

d1qt02u

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qt02u
d1qt02u
Więcej tematów