placeholder_g3szfq

Kolejne zarzuty przeciwko biznesmenowi Zbigniewowi S. Miał działać na szkodę spółki

Znany z ujawnienia akt afery podsłuchowej i kontrowersyjnej działalności w internecie biznesmen jest podejrzany o wyrządzenie jednej z krakowskich spółek szkody w wysokości prawie 30 milionów złotych. S. w maju ubiegłego roku został skazany na rok więzienia za oszustwo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbigniewowi S. grozi do 10 lat więzienia
Zbigniewowi S. grozi do 10 lat więzienia (PAP/EPA, Fot: Radek Pietruszka)
placeholder_g3szfq

Biznesmen jest podejrzany o działanie na szkodę spółki, której był prokurentem. Jak ustaliła prokuratura, Zbigniew S. przekraczał swe uprawnienia, między innymi sprzedając składniki majątku spółki po zaniżonych cenach, przez co naraził firmę na stratę 29 mln zł.

Oprócz zarzutu wyrządzenia spółce szkód w celu uzyskania korzyści majątkowych, Zbigniew S. został również oskarżony o poświadczania nieprawdy w dokumentach. Kontrowersyjnemu biznesmenowi grozi 10 lat więzienia.

Poprzednia sprawa, za którą S. został skazany na rok więzienia, dotyczyła nieprawidłowości podczas rozliczenia z klientem. Biznesmen początkowo został uniewinniony, jednak po apelacji prokuratury sąd uchylił wyrok i prawomocnie skazał Zbigniewa S. Podczas odsiadki przedsiębiorca wielokrotnie uskarżał się na złe traktowanie - utrzymywał, że został pobity i jest przetrzymywany w warunkach, które zagrażają jego zdrowiu.

placeholder_g3szfq

Źródło: krakow.po.gov.pl

Zobacz także: Emilewicz: Polacy chcą być traktowani poważnie. Morawiecki to gwarantuje”

placeholder_g3szfq
placeholder_g3szfq