Trwa ładowanie...
d3u03p2
31-12-2015 08:15

Kolejna śmiertelna ofiara Tatr

• Nie żyje turysta, który zawisł na linie w rejonie Kazalnicy - podaje RMF FM
• Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala w Zakopanem
• To już piąta ofiara śmiertelna w Tatrach w ostatnich dniach
• Warunki w górach są bardzo trudne
• TOPR odradza wyprawy w wyższe partie Tatr

d3u03p2
d3u03p2

Do wypadku doszło na wysokości ok. 2000 - 2100 metrów n.p.m. Mężczyzna spadł ze szlaku na przełęcz pod Chłopkiem i zawisł na linie w ścianie Kazalnicy.

Jak relacjonuje RMF FM, akcja ratowników trwała kilka godzin i była bardzo trudna z powodu ciężkich warunków panujących w górach. Dopiero o godz. 4 nad razem słowacki śmigłowiec przetransportował rannego do zakopiańskiego szpitala.

Mężczyzna miał poważny uraz głowy i był bardzo wyziębiony - przez kilka godzin wisiał na linie w górskiej ścianie. Mimo wysiłków ratowników i lekarzy, nie udało się go uratować.

d3u03p2

Czarna seria w Tatrach

To kolejny wypadek śmiertelny w grudniu. Od początku bieżącego sezonu zimowego Tatry Wysokie pochłonęły życie czterech osób. Pierwszą z ofiar był polski taternik, zasypany 3 grudnia lawiną w Dolinie Złomisk. Kolejnych trzech wspinaczy zginęło w środę w dwóch oddzielnych wypadkach w słowackich Tatrach. Do wypadków doszło po wschodniej stronie masywu Pośredniej Grani oraz w Dolinie Rówienek.

W poniedziałek doszło też do groźnego wypadku na Słowacji. Polski taternik spadł z wysokości ponad 700 metrów na szlaku prowadzącym na Kasprowy Wierch. Mężczyzna cudem przeżył.

d3u03p2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3u03p2
Więcej tematów