Trwa ładowanie...
dfhpnay

Kolejna osoba podejrzana ws. zabójstwa noworodka w Zgierzu

Kolejna osoba - 26-letnia kobieta - usłyszała zarzut zabójstwa noworodka, którego ciało zostało umieszczone w wiadrze i zakopane. Wcześniej takie same zarzuty zgierska prokuratura postawiła 30-letniej matce dziecka i 61-letniemu mężczyźnie. Grozi im kara dożywotniego więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejna osoba podejrzana ws. zabójstwa noworodka w Zgierzu
(PAP/Grzegorz Michałowski)
dfhpnay

O zarzutach dla 26-latki, która jest koleżanką matki noworodka poinformował Polską Agencję Prasową rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania, przypominając, że decyzja o zatrzymaniu kobiety podyktowana była informacjami wskazującymi na możliwość jej udziału w popełnieniu przestępstwa.

We wtorek kobieta została przesłuchana w zgierskiej prokuraturze, gdzie usłyszała zarzut zabójstwa.

Jak informuje Kopania, śledczy i policjanci w dalszym ciągu pracują nad sprawą. Gromadzony jest materiał dowodowy, w tym również dotyczący roli 26-latki w zdarzeniu. Kobieta jest zatrzymana, a dalsze decyzje, co do niej podjęte zostaną w środę.

dfhpnay

Umieszczone w wiadrze i zakopane w pobliżu domu podejrzanego mężczyzny ciało noworodka znaleźli policjanci w sobotę wieczorem w Zgierzu. W poniedziałek w Zakładzie Medycyny Sądowej w Łodzi odbyła się sądowo-lekarska sekcja zwłok. Wstępne wyniki wskazują, że chłopiec urodził się żywy. Dziecko żyło kilka minut po urodzeniu. Według śledczych, nie stwierdzono na jego ciele śladów użycia dużej siły.

Zdaniem Kopani może być trudne do ustalenia, czy w chwili zakopywania dziecko żyło, czy już nie.

Zatrzymano 30-latkę oraz 61-letniego mężczyznę, u którego kobieta mieszkała. Badania potwierdziły, że przed kilkoma dniami urodziła dziecko. Mężczyzna prawdopodobnie nie jest ojcem dziecka.

Z opinii medyka sądowego, biorącego udział w oględzinach zwłok, wynika, że chłopiec urodził się w 8. lub 9. miesiącu ciąży.

30-latka oraz 61-letni mężczyzna usłyszeli zarzut zabójstwa. We wtorek zgierski sąd - ze względu na obawę matactwa i grożącą wysoką karę - aresztował ich na trzy miesiące.

dfhpnay

Podziel się opinią

Share
dfhpnay
dfhpnay
Więcej tematów