Trwa ładowanie...

Kolejna absurdalna sonda TVP. Internauci bezlitośni

Politycy PiS o... największych sukcesach rządu PiS - takie rzeczy można zobaczyć tylko w TVP. Kolejny absurdalny materiał Łukasza Sitka nie umknął uwadze internautów.

Kolejna absurdalna sonda TVP. Internauci bezlitośniŹródło: Twitter
d3jje5u
d3jje5u

Rekordowo niskie bezrobocie skłoniło reportera do przeprowadzenia sondy. Postanowił zapytać polityków, jakie są największe osiągnięcia PiS i polskiego rządu. "Program 500 plus", "obniżenie wieku emerytalnego" - wymieniają kolejne osoby "złapane" w korytarzach sejmowych. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie dobór samych rozmówców.

Żadna z osób nie została w materiale podpisana z imienia i nazwiska czy przynależności partyjnej, ale nie trudno zidentyfikować rozpoznawalne twarze: Jacek Sasin, Jan Maria Jackowski, Stanisław Pięta, Jolanta Szczypińska, Tadeusz Cymański, Małgorzata Wassermann.... W sumie ośmioro polityków. Wszyscy z obozu władzy.

"To już spot wyborczy, czy jeszcze sonda?"

Absurd tej sytuacji nie umknął uwadze internautów. W komentarzach wskazują m.in. na "bardzo pluralistyczny" dobór rozmówców.

Padają też pytania, czy materiał TVP "to już spot wyborczy, czy jeszcze sonda?" oraz przytyki o "torcie z wazeliny".

Prawidłowa odpowiedź jest tylko jedna

Materiał o sukcesach rządu PiS to kolejny popis reportera TVP Info. Niedawno zabrał się za aktorów, którzy wspierali protest lekarzy rezydentów, robił też materiał o tym, czy lekarze w Polsce "klepią biedę". "Czy zna pan/pani jakiegoś biednego lekarza?" - pytał Sitek. Odpowiedź była jedna: "nie".

Kilka tygodni wcześniej pytał przechodniów, kto ich zdaniem powinien zostać premierem Polski. Wtedy również zadawał stronnicze pytanie i pokazywał wyłącznie jeden typ odpowiedzi. Chodziło o to, czy premierem Polski powinien być Grzegorz Schetyna czy Rafał Trzaskowski. Prawidłowa odpowiedź brzmiała: "żaden z nich".

d3jje5u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jje5u
Więcej tematów