Trwa ładowanie...
Kolejarze uwięzieni w pociągu. Pasażerowie zdezorientowani: nie mam zielonego pojęcia, jak jechać

Kolejarze uwięzieni w pociągu. Pasażerowie zdezorientowani: nie mam zielonego pojęcia, jak jechać

Opóźniony pociąg, a w nim maszyniści w drodze do pracy. Z prawie trzygodzinnym poślizgiem przyjechał do Poznania poranny pociąg z Jarocina. Przez to spóźnienie problem z wyjazdem ze stacji Poznań Główny miała część pociągów. Kolejarze nie mogli na czas dotrzeć do pracy. Z kolei wielu pasażerów na poznańskim dworcu było zdezorientowanych. Podróżni nie wiedzieli, w jaki sposób zaplanować swoją podróż, aby dojechać na czas do miejsc docelowych. Część pociągów jest opóźnionych nawet o kilkaset minut.

Share
d39ppni

Po drodze pociąg zabrał pasażerów innego, który zerwał trakcję w dwóch kierunkach na odcinku Poznań-Katowice. Część ludzi chciała zrezygnować z podróży i wysiąść w Środzie Wielkopolskiej. Konduktor powiedział jednak, że nie ma to sensu, gdyż pociągi w przeciwną stronę nie wyruszyły.

Spóźnienia pociągów w całej Polsce sięgały dziś kilkuset minut. Paraliż kolejowy został spowodowany trudnymi warunkami atmosferycznymi i oblodzeniem trakcji.

Najwięcej awarii jest wciąż na terenie Wielkopolski. Najgorzej wygląda sytuacja pod Ostrowem. Tam kolejarze ciągle walczą z uszkodzoną siecią.

d39ppni

Podziel się opinią

Share
d39ppni
d39ppni
Więcej tematów