Trwa ładowanie...
d1lmsks

Kodeks Pracy: co łączy posłów i ministrów?

(inf.własna)

d1lmsks
d1lmsks

Rząd - ustosunkowując się we wtorek do poselskich propozycji zmian Kodeksu Pracy - uznał, że w obecnej sytuacji na rynku pracy konieczne jest obniżenie kosztów pracy i funkcjonowania firm, a także uelastycznienie przepisów prawa pracy tak, by pobudzić przedsiębiorczość i zwiększyć zdolność pracodawców do tworzenia nowych miejsc pracy. Z tych względów rząd przedstawił Sejmowi własny projekt nowelizacji Kodeksu Pracy i niektórych innych ustaw.

Ministrowie stwierdzili zbieżność założeń projektów poselskiego i rządowego, ale dostrzegli istotne różnice w zaproponowanych środkach ich realizacji - poinformowało Wirtualną Polskę Centrum Informacyjne Rządu.

Poselski projekt prezentuje znacznie szerszy zakres proponowanych zmian i bardziej radykalne rozwiązania prawne. Zawiera jednocześnie propozycje pokrywające się z rządowymi.

Rząd uważa zatem, że szczegółowe rozwiązania prawa pracy, których nowelizację zakładają oba projekty, powinny zostać ustalone w czasie prac parlamentarnych. Z tego względu Rada Ministrów wnioskuje, by oba projekty były rozpatrywane w Sejmie łącznie, co zagwarantuje wprowadzenie optymalnych zmian w jednej nowelizacji. (and)

d1lmsks
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lmsks
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj