Trwa ładowanie...
d20l21g
d20l21g
Gazeta OlsztyńskaZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
warszawa

Kobiety z terenów popegeerowskich pracują w Warszawie

Już ponad 200 młodych dziewczyn z terenów
popegeerowskich zaczęło nowe życie w Warszawie. Dzięki Agencji
Nieruchomości Rolnych, znalazły tam pracę, niektóre mężów. Na
podbój stolicy ruszają następne - pisze "Gazeta Olsztyńska".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d20l21g

Marta Klimkiewicz (18 lat) mieszka we wsi Krupoliny pod Barczewem. Nie pracuje, a w rodzinie się nie przelewa. Wie, że tu ma małe szanse na zatrudnienie. Ale znalazła dla siebie szansę. Jeszcze w tym roku wyjedzie do Warszawy.

Jej koleżanka, Kamila Skwiot (22 lata) też zdecydowała się wyjechać. Wie już nawet, gdzie chce pracować.

Nie będzie im łatwo, bo nie mają ani doświadczenia, ani dobrego wykształcenia, a liczą na etat.

d20l21g

Projekt, w którym mogą brać udział dziewczyny ze środowisk popegeerowskich, trwa od 5 lat i od tego roku jest prowadzony w całym kraju. Finansuje go Agencja Nieruchomości Rolnych. Z programu skorzystało już 300 młodych kobiet z regionu. Pracę i mieszkanie znalazło aż 223 z nich. (PAP)

Podziel się opinią

Share

d20l21g

d20l21g
d20l21g
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów