Trwa ładowanie...
10-09-2014 10:29

Koalicja PiS i Prawicy Rzeczpospolitej w wyborach samorządowych w Gdyni

Prawo i Sprawiedliwość łączy siły z Prawicą Rzeczypospolitej w Gdyni. Koalicja wymierzona jest przeciwko obecnemu prezydentowi oraz jego partii w radzie miasta.

Koalicja PiS i Prawicy Rzeczpospolitej w wyborach samorządowych w GdyniŹródło: materiały prasowe
d3e3uw2
d3e3uw2

Kampania wyborcza do samorządu lokalnego rusza z coraz większą siłą. W weekend w Sopocie ogłoszono powstanie nowej koalicji wyborczej, a już następnego dnia wspólną koalicyjną listę wyborczą w Gdyni ogłosiły dwie partie konserwatywne, czyli Prawo i Sprawiedliwość oraz Prawica Rzeczypospolitej.

Oba ugrupowania ustaliły, że partia Marka Jurka udzieli poparcia Marcinowi Horale, który startuje w wyborach na prezydenta miasta Gdyni z ramienia PiS. W zamian zaś, Prawica Rzeczypospolitej otrzyma miejsca na listach wyborczych PiS-u do rady miasta. Według lokalnych liderów obu partii pozwoli to skuteczniej powalczyć z Wojciechem Szczurkiem, który rządzi miastem od pierwszych bezpośrednich wyborów samorządowych w 1998 roku.

- Dobrze jest, kiedy władza czuje na sobie presję konkurencji. My mamy dobre relacje z Prawicą Rzeczypospolitej, łączą nas wspólne cele, a różnice są niewielkie - powiedział Janusz Śniadek, poseł z ramienia PiS.

W podobnym tonie wypowiadał się przewodniczący lokalnych struktur PR, a zarazem były radny Andrzej Czaplicki, który podkreślał, że obecny włodarz miasta zbyt długo zajmuje miejsce w gdyńskim magistracie, co owocować ma rutyną i wypaleniem urzędników pracujących w ratuszu. Jego zdaniem Marcin Horała ma duże szanse na zwycięstwo, a koalicja wyborcza na przejęcie większości w radzie miejskiej.

d3e3uw2

Koalicja ogłosiła również, że w najbliższą sobotę przedstawi swój program wyborczy. - Jest to program mądrych zmian i dbałości prozaiczne, przyziemne problemy mieszkańców. Naszym wspólnym celem jest poprawienie jakości życia gdynian - powiedział Marcin Horała.

Kandydat podkreślił również, że chciałby, aby część pieniędzy miejskich wydawanych na promocję miasta przeznaczyć na remont chodników oraz infrastruktury drogowej, oraz poprawę dostępności edukacji i ochrony zdrowia w mieście.

Liderzy obu partii Jarosław Kaczyński oraz Marek Jurek podpisali wspólne porozumienie o współpracy wyborczej ugrupowań. Jednym z punktów kontraktu było ustalenie, że w wyborach do sejmików wojewódzkich i rad miast wojewódzkich kandydaci Prawicy Rzeczypospolitej startują z ustalonych miejsc na listach Prawa i Sprawiedliwości.

d3e3uw2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3e3uw2
Więcej tematów