Trwa ładowanie...
d3yj4tt

Koalicja Antypiracka przyznała "Złoty Szlaban"

Urząd Celny w Białej Podlaskiej otrzymał ''Złoty Szlaban 2001". Nagrodę przyznaje Koalicja Antypiracka za szczególne wyniki w zwalczaniu naruszeń praw własności intelektualnej.

Share
d3yj4tt

W ubiegłym roku, na sześciu przejściach granicznych podległych Urzędowi Celnemu w Białej Podlaskiej zatrzymano 118 tys. pirackich płyt kompaktowych.

Dyrektor Urzędu Celnego w Białej Podlaskiej Andrzej Trymczuk otrzymał nagrodę z rąk Anity Lipnickiej - piosenkarki, specjalnej wysłanniczki Koalicji Antypirackiej i polskich wykonawców.

Polscy artyści mają za co dziękować celnikom. To właśnie ich nagrania przodują w "pirackiej statystyce". Najchętniej kopiowane są płyty Budki Suflera, Golec Ł'orkiesty i Brathanków. Nabywców znajdują wciąż dinozaury rocka m.in. grupy Pink Floyd i Deep Purple.

Kilkanaście procent wszystkich zarekwirowanych płyt stanowiły programy i gry komputerowe. Bialscy celnicy mogą się pochwalić także tym, że zarekwirowali matryce do produkcji pirackich nagrań.

"Złotym szlabanem" wyróżniono nie tylko bialski urząd ale także... pracujących tam celników. Specjalne podziękowania należały się Mirosławowi Kargulowi i Mariuszowi Dajkowi, którzy szczególnie zasłużyli się w zwalczaniu przemytu pirackich nagrań. (an)

d3yj4tt

Podziel się opinią

Share
d3yj4tt
d3yj4tt
Więcej tematów