Trwa ładowanie...

Klub PiS w Strachocinie. Pielgrzymka do sanktuarium czy spotkanie wyjazdowe?

Parlamentarzyści PiS spotkali się ze swoim liderem Jarosławem Kaczyńskim w Strachocinie, w Domu Rekolekcyjnym przy Sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Oficjalnie jest to wyjazdowe spotkanie Klubu PiS. Lokalne media piszą jednak o "pielgrzymce do Bobolówki".

Klub PiS w Strachocinie. Pielgrzymka do sanktuarium czy spotkanie wyjazdowe?Źródło: PAP, fot: Darek Delmanowicz
d1egn19
d1egn19

Marszałek Kuchciński powiedział dziennikarzom przed rozpoczęciem posiedzenia klubu, że politycy PiS spotykają się w Strachocinie od 2005 r. - Św. Andrzej Bobola jest to patron, który bardzo dobrze opiekuje się sprawami Polski - stąd nasza pamięć o nim. I dobrze jest, że są ludzie w Polsce, którzy starają się o to, by został on uznany za jednego z najważniejszych świętych polskich - dodał.

O czym rozmawiano na posiedzeniu klubu? Rzeczniczka KP PiS tłumaczyła w TVP Info, że spotkanie w Strachocinie mialo charakter regionalny i było związane z Planem Odpowiedzialnego Rozwoju. - Podczas posiedzenia KP PiS mówiliśmy między innymi, że należałoby przyspieszyć rozwój komunikacyjny Podkarpacia - stwierdziła Beata Mazurek. - Podczas spotkania Parlamentarzystów PiS w Strachocinie mówiliśmy też o rozwoju i odbudowie przemysłu naftowego - dodała.

Posiedzenie klubu trwało krótko - około godziny - rozpoczęło się o godz. 11. Nie ma się co jednak dziwić, plan dnia był napięty. Na godzine 12.15 przewidziano występ zespołu Soul (istniejącej od 20 lat grupy wokalnej, w której skład wchodzą uczennice gimnazjów, szkół podstawowych i średnich powiatu sanockiego), a na 13 mszę świętą w intencji jedności ojczyzny. Pobyt w Strachocinie ma zakończyć spotkanie z mieszkańcami podczas polowego poczęstunku.

d1egn19

Tyle wiemy oficjalnie. Wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński na swoim profilu na Twitterze od niedzielnego poranka ujawnia jednak kulisy tej wyprawy.

Wicemarszałek pochwalił się także zdjęciem z występu grupu Soul.

Występ zespołu najwyraźniej spodobał się też marszałkowi Markowi Kuchcińskiemu.

d1egn19
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1egn19
Więcej tematów