Trwa ładowanie...
kłodzko

Kłodzko: kompletnie pijani rodzice opiekowali się piątką dzieci

Wstrząsająca historia w Kłodzku w woj. dolnośląskim. Kompletnie pijani rodzice opiekowali się piątką dzieci, z których najmłodsze miało zaledwie dwa lata.

Share
Kłodzko: kompletnie pijani rodzice opiekowali się piątką dzieci
Źródło: PAP, Fot: Darek Delmanowicz
duyzowk

O tym, że dzieci znajduja się pod opieka kompletnie nieodpowiedzialnych rodziców powiadomił policję jeden z sąsiadów. - Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że matka i ojciec dzieci byli nietrzeźwi. Kobieta miała 3,5 promila alkoholu w organizmie, natomiast mężczyzna - ponad 2,6 promila - przekazał kom. Kamil Rynkiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Najmłodsze z dzieci, które znajdowały się pod opieką pijanych rodziców miało dwa lata, najstarsze - 13. Wszystkie trafiły pod opiekę ciotki.

duyzowk

O sprawie został poinformowany sąd rodzinny. Rynkiewicz podkreślił, że policja sprawdzi, czy rodzice swoim zachowaniem mogli narazić dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

- Funkcjonariusze apelują do osób, które zauważą nieprawidłowości w sprawowaniu opieki nad dziećmi, o powiadamianie służb pomocowych. Takie zgłoszenie może nie tylko zapobiec tragedii, ale jest też pomocne służbom w celu podjęcia wczesnych i koniecznych działań opiekuńczych - dodał Rynkiewicz.

Źródło: KPP w Kłodzku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

duyzowk

Podziel się opinią

Share
duyzowk
duyzowk
Więcej tematów