Trwa ładowanie...

Klasa o profilu disco polo ruszy w liceum na Podlasiu

Otwarcie pierwszej w Polsce klasy o profilu disco polo zapowiadają samorządowcy z Michałowa w Podlaskiem. Oferta ma zachęcić uczniów z regionu do wyboru tego właśnie liceum.

Klasa o profilu disco polo ruszy w liceum na PodlasiuŹródło: PAP/Pascal Deloche/Strefa Gwiazd/Archiwum Leszczyński
dzygujb
dzygujb

Ma to być sposób na przyciągnięcie młodzieży, która nie ma sprecyzowanych planów zawodowych - wyjaśnia wyborcza.pl, informując o planach władz Michałowa. Samorządowcy mają już sprecyzowane plany dotyczące programu nauczania i kadry nauczycielskiej w klasie o profilu estradowym.

Burmistrz Michałowa Marek Nazarko zapowiada, że niebawem ujawni więcej szczegółów, ale już teraz wiadomo o współpracy z agencją muzyczną Green Star z Białegostoku. Jak podkreśla portal "Gazety Wyborczej", to podlaska firma odpowiada za sukces takich gwiazd disco polo jak Akcent, Boys czy Milano.

Stąd też druga nazwa dla tworzonej właśnie klasy w liceum w Michałowie. Tym bardziej, że zajęcia mają prowadzić "praktycy".

Zobacz też: Spór o wylot do Katynia. Biedroń: zaangażuje się w to Putin

Nazarko podkreśla, że głównym celem utworzenia klasy estradowej jest stworzenie młodzieży "warunków do rozwijania swoich pasji i zamiłowań". Jednocześnie podkreśla podlaskie "korzenie" muzyki disco polo.

dzygujb

Klasa disco polo w szkole na Podlasiu. "Z tym jesteśmy kojarzeni"

- Nie może być to szkoła "sztuczna", czyli musi wyrastać z Podlasia, z tego, w czym jesteśmy silni i z czym kojarzeni - przekonuje w rozmowie z "GW" burmistrz miejscowości, znanej w regionie z organizacji wielu koncertów discopolowych.

Samorząd Michałowa przejął upadające (przez brak chętnych) liceum rok temu od władz powiatu białostockiego. Utworzenie nowych kierunków technicznych (mechanicznego i budowlanego) nie przyniosło oczekiwanych efektów i nie zwiększyło frekwencji.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzygujb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzygujb
Więcej tematów