Trwa ładowanie...

Klasa o profilu disco polo na Podlasiu. Minister edukacji ocenia: być może to chwyci

Jest reakcja Ministerstwa Edukacji na pomysł stworzenia klasy o profilu disco polo na Podlasiu. Szef resortu Dariusz Piontkowski stwierdził, że "być może to chwyci".
Share
Klasa disco polo? Jest reakcja MEN
Klasa disco polo? Jest reakcja MENŹródło: East News
d2m9kf4

Samorządowcy z Michałowa w Podlaskiem zapowiadają otwarcie pierwszej w Polsce klasy o profilu disco polo. Powód? Zachęcenie uczniów z regionu do wyboru tego właśnie liceum. Teraz, jak informuje "Gazeta Wyborcza", do pomysłu odniósł się minister edukacji. Dariusz Piontkowski stwierdził, że "burmistrz Michałowa zdecydował się na specyficzne działanie".

- Być może ostatnia popularność disco polo jest tutaj jakąś inspiracją dla tych działań, ale też trzeba wyraźnie powiedzieć, że ta szkoła będzie także szkołą ogólnokształcącą. Jest zobowiązana, żeby realizować podstawy programowe kształcenia ogólnego. Jak rozumiem, pan burmistrz chce wprowadzić jeszcze dodatkowe zajęcia w ramach takiej innowacji, na które pozwalają polskie przepisy, i chce zachęcić, aby młodzi ludzie skorzystali z takiej oferty - cytuje szefa resortu edukacji "GW".

– Być może to chwyci. Chyba nie ma w tym nic złego, jeśli młodzi, którzy chcą występować na estradzie, byli do tego także profesjonalnie przygotowywani - dodał Piontkowski.

Zobacz też: Joanna Lichocka przeprosiła. Wicerzecznik PiS: też mogę wyrazić ubolewanie

Władze Michałowa zapowiadają, że wszystkie szczegóły w sprawie nowej klasy zostaną ujawnione podczas specjalnej konferencji prasowej, która ma się odbyć w czwartek.

d2m9kf4

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2m9kf4

Podziel się opinią

Share
d2m9kf4
d2m9kf4
Więcej tematów