Trwa ładowanie...
d2lotok

Kinga Duda przemówiła. "Przebudzenie córki prezydenta"

Kinga Duda zabrała głos w niedzielę podczas wieczoru wyborczego w Pułtusku. Córka urzędującego prezydenta zaapelowała o szacunek wobec osób o różnych poglądach, orientacji i kolorze skóry. Anonimowi działacze PiS wskazują, że jej wypowiedź może mieć drugie dno.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kinga Duda zabrała głos w niedzielę podczas wieczoru wyborczego w Pułtusku
Kinga Duda zabrała głos w niedzielę podczas wieczoru wyborczego w Pułtusku (PAP)
d2lotok

Kinga Duda po ogłoszeniu sondażowych wyników II tury przemawiała tuż po prezydencie. - Niezależnie od tego, kto wygra te wybory, chciałabym zaapelować do państwa o to, żeby nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu. Ponieważ niezależnie od tego, w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, jakie mamy poglądy, jakiego kandydata popieramy i kogo kochamy, wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługujemy na szacunek - powiedziała ze sceny w Pułtusku.

Jej słowa są szeroko komentowane w sieci. Jedni ochoczo przyklasnęli, inni zarzucili jej obłudę. "Rzeczpospolita" w artykule "Przebudzenie córki prezydenta" cytuje anonimowych polityków PiS, którzy przekonują, że Kinga Duda ma bardziej liberalne poglądy niż jej ojciec. - Pochodzi z rodziny o złożonym kodzie wartości. Dziadkowie ze strony ojca są bardzo konserwatywni, w odróżnieniu od członków rodziny ze strony matki - tłumaczy.

Kinga Duda przemówiła. "Przebudzenie córki prezydenta"

Dla innego polityka zaskakująca była nie tyle treść jej przemówienia, co fakt, że się na nie zdecydowała. Przez ostatnie lata unikała bowiem rozgłosu towarzyszącego jej ojcu. Szybko zraziła się do paparazzich, a przyjaciele rodziny Dudów przekonują w rozmowie z dziennikiem, że "rodzice od początku wpajali jej, że w życiu nie jest ważny blichtr".

d2lotok

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Szymon Hołownia z uznaniem o słowach Kingi Dudy. "To był jasny punkt"

Politycy PiS zwracają uwagę, że choć Kinga stara się trzymać z dala od mediów, konkurencja polityczna starała się ją wciągnąć w kampanię. Jeden z polityków PiS podejrzewa, że w tym kontekście wypowiedź Kingi Dudy z wieczoru wyborczego można odczytywać inaczej. - Może mówiąc o tym, że "wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługujemy na szacunek", miała też na myśli własną rodzinę? - zastanawia się.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2lotok

Podziel się opinią

Share
d2lotok
d2lotok
Więcej tematów