Trwa ładowanie...
d36wfhc

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Kinga Duda apeluje: nikt nie zasługuje, aby być obiektem nienawiści

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Kinga Duda zabrała głos na wieczorze wyborczym ojca. Córka prezydenta wystosowała specjalny apel. - Wszyscy zasługujemy na szacunek - oświadczyła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Kinga Duda zabrała głos na wieczorze wyborczym ojca
Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Kinga Duda zabrała głos na wieczorze wyborczym ojca (PAP)
d36wfhc

Andrzej Duda zabrał głos podczas wieczoru wyborczego w Pułtusku. - Bardzo dziękuję, ale przede wszystkim niech żyje Polska - powiedział prezydent, który ubiegał się o reelekcję. Na scenie pojawiła się również jego córka.

- Oczywiście musimy poczekać na oficjalne wyniki wyborów, ale wiem, że jeżeli za kilka dni okaże się, że tata wygrał wybory, to wiem, że będzie dobrze wykonywał swoje zadanie, bo jest dobrym człowiekiem, który kocha ludzi i kocha ten kraj i zrobi wszystko, żeby było dla Polski jak najlepiej - powiedziała Kinga Duda na wieczorze wyborczym ojca.

- Niezależnie od tego w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, poglądy, jakiego kandydata popieramy i kogo kochamy, wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługujemy na szacunek. Nikt nie zasługuje, aby być obiektem nienawiści - dodała.

d36wfhc

*Zobacz wideo: Wybory prezydenckie 2020. Przemówienie Kingi Dudy *

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Agata Kornhauser-Duda zwróciła się do dziennikarzy

Wcześniej głos zabrała pierwsza dama. - Drogie media, drodzy dziennikarze, mówiliście, że się nie wypowiadam. Zapomnieliście dodać, że nie wypowiadam się dla mediów. Przez pięć lat rozmawiałam z Polakami, z naszymi rodakami, na każdym ze spotkań - powiedziała Agata Kornhauser-Duda na wieczorze wyborczym.

- Jeśli nie chciałam udzielać wywiadów, to był to mój własny wybór. A dlaczego? To był mój milczący sprzeciw wobec manipulacji i dezinformacji i kłamstw, które w mediach występują - dodała.

d36wfhc

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Sondaż exit poll od IPSOS

Jak wynika z exit poll IPSOS dla TVN, TVP i Polsatu, za TVN24.pl, Andrzej Duda zdobył 50,4 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski - 49, 6 proc. Frekwencja wyniosła 68,9 proc. Wszystko wskazuje na to, że będzie ona rekordowa. W 1995 roku frekwencja w wyborach prezydenckich wyniosła 68,23 proc.

Jak poinformowała firma IPSOS, na podstawie badania exit poll nie da się wskazać zwycięzcy wyborów. Dokładność badania to około 2 punkty procentowe dla każdego kandydata.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d36wfhc

Podziel się opinią

Share

d36wfhc

d36wfhc
Więcej tematów