Trwa ładowanie...
d190fee

Kinga Duda. Nieoczywisty głos ws. doradzania prezydentowi

"Nie mogę z podziwu wyjść nad wypowiedzią pani profesor etyki, cenionej osoby, feministki zaangażowanej w sprawy kobiet od lat. Jak mogła tak upokorzyć inną kobietę?" - napisała w mediach społecznościowych Ewa Minge. Chodzi o wypowiedź Magdaleny Środy o Kindze Dudzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kinga Duda ma doradzać ojcu. Ewa Minge w ostrych słowach krytykuje wypowiedź Magdaleny Środy
Kinga Duda ma doradzać ojcu. Ewa Minge w ostrych słowach krytykuje wypowiedź Magdaleny Środy (ONS)
d190fee

"Nosi mnie od rana, ale nie miałam czasu napisać, co myślę o nominacji pana prezydenta swojej córki na doradcę" - napisała na jednym z portali społecznościowych Ewa Minge. I stwierdziła, że tego, co myśli, nie napisze, bo byłoby to nieetyczne w stosunku do jednej z poczytnych gazet i dziennikarki, z którą rozmawiała.

Odniosła się jednak do słów Magdaleny Środy, która stwierdziła, że Kinga Duda nie powinna była studiować za granicą, bo wystarczyło, aby "poszła do Akademii Rydzyka".

Przypominamy: Staż, który odbyła Kinga Duda w WimerHale był dla niej nagrodą w konkursie, w którym wzięła udział w trakcie studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po pobycie w Londynie Duda wróciła do Polski. Kilka dni temu okazało się, że od sierpnia doradza ojcu, prezydentowi. Pisaliśmy o tym tutaj.

d190fee

Kinga Duda. "To młoda, świetnie wykształcona osoba, chętna do rozwoju"

"To niepojęte, żeby młoda osoba uwikłana w rodzinny kontekst, a zarazem absolwentka rozmaitych studiów, gdzie zapewne uczyli ją o różnicy między tym, co prywatne i publiczne, dała się wciągnąć w polityczną grę tatusia wyreżyserowaną przez prezesa, by pokazać narodowi, że nepotyzm jest naszym narodowym dobrem" - stwierdziła Magdalena Środa. I dodała, że Kinga Duda jest "mało rozgarniętym, ale uroczym dzieckiem".

"Nie mogę wyjść z podziwu nad wypowiedzią pani profesor etyki, cenionej osoby, feministki zaangażowanej w sprawy kobiet od lat. Jak mogła z tym wykształceniem, które pretenduje do kształtowania moralnych norm społecznych, zdeprecjonować innego człowieka?" - napisała Ewa Minge.

Stwierdziła też, że Magdalena Środa urządziła z osobistych osiągnięć Kingi Dudy "kabaret" i "wyszydziła je publicznie zupełnie bez powodu".

d190fee

"Pomińmy politykę i stanowisko, które będzie pełnić"

Minge napisała, że "satyra w tym kontekście jest nie na miejscu". A Kinga Duda to "młoda, świetnie wykształcona kobieta w prestiżowej uczelni, obyta w świecie, chętna do pracy i rozwoju".

"Dyplomu za taniec na rurze nie dostała, więc jaki problem? Jaki powód do niszczenia jej osobistego wizerunku? Raz jeszcze dorzucę, pomińmy politykę i stanowisko, jakie będzie pełnić. Zastanówmy się nad granicami poziomu i kształtu krytyki, czy ten jeszcze obowiązuje, skoro taka postać uprawia taki kabaret z cudzego życia" - napisała Minge.

Badania wskazują, że Polki są coraz bardziej niezależne

Za doradzanie ojcu Kinga Duda nie będzie pobierać wynagrodzenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d190fee

Podziel się opinią

Share
d190fee
d190fee
Więcej tematów