Trwa ładowanie...

Kinga Duda doradcą prezydenta Andrzeja Dudy

Kinga Duda, córka prezydenta Andrzeja Dudy, została jego doradcą. Z informacji na stronie kancelarii wynika, że jest nim od sierpnia.

Share
Kinga Duda została doradcą prezydenta Andrzeja Dudy
Kinga Duda została doradcą prezydenta Andrzeja DudyŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d470c6e

W biogramie zamieszczonym na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta poinformowano, że jest ona "prawniczką, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law w Waszyngtonie".

Kinga Duda - jak czytamy w biogramie - jest "uczestniczką licznych międzynarodowych konkursów z zakresu alternatywnych metod rozwiązywania sporów (ADR)", a "w czasie studiów pełniła funkcję przewodniczącej Koła Naukowego Postępowania Cywilnego TBSP UJ" (Towarzystwo Biblioteki Słuchaczów Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego).

"Doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych, a także Parlamencie Europejskim. Jako wolontariuszka uczestniczyła w pracach Biura Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP, gdzie wspierała również prace legislacyjne" - napisano w informacji. Dodano też, że Duda specjalizuje się "w międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym oraz prawie prywatnym międzynarodowym".

d470c6e

Córka prezydenta dołączyła do grona jego doradców społecznych, czyli takich, którzy za swoją pracę nie pobierają wynagrodzenia.

Źródło: kancelariaprezydenta.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d470c6e

Podziel się opinią

Share
d470c6e
d470c6e
Więcej tematów