Trwa ładowanie...
d1gf0vw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kim Dzong Un zarządził nowe próby z bronią nuklearną

• Kim Dzong Un zarządził przeprowadzenie prób z nowymi zminiaturyzowanymi głowicami nuklearnymi "opracowanymi przez północnokoreańskich naukowców"
• Poinformowała o tym oficjalna agencja prasowa KCNA
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kim Dzong Un
Kim Dzong Un (PAP/EPA)
d1gf0vw

Według KCNA Kim Dzong Un obserwował w czwartek próby z pociskami balistycznymi.

Przy tej okazji Kim Dzong Un podkreślił wagę "przeprowadzenia dalszych prób w celu zbadania siły niszczącej głowic nuklearnych, które zostały ostatnio skonstruowane".

KCNA nie podała kiedy próby rakietowe miały miejsce, ale - zdaniem analityków - najprawdopodobniej chodzi o dwa pociski krótkiego zasięgu, które Korea Północna wystrzeliła w czwartek. Po pokonaniu odległości ok. 500 km pociski spadły do morza.

d1gf0vw

Wcześniej media północnokoreańskie informowały, że Kim Dzong Un oświadczył, że jego kraj zminiaturyzował głowice nuklearne aby montować je na rakietach balistycznych.

Korea Południowa poddała w wątpliwość prawdziwość tego twierdzenia. Seul wątpi też czy Pjongjang posiada rzeczywiście sprawną rakietę dalekiego zasięgu.

Napięcie na Półwyspie Koreańskim znacznie wzrosło po dokonaniu w styczniu przez Koreę Północną czwartej próby z bronią nuklearną i wystrzeleniu w lutym rakiety dalekiego zasięgu. Skłoniło to Radę Bezpieczeństwa ONZ do uchwalenia nowych sankcji przeciwko temu krajowi.

Zobacz również: Kim nadzoruje ćwiczenia wojskowe Korei Północnej

d1gf0vw

Podziel się opinią

Share

d1gf0vw

d1gf0vw
Więcej tematów