Trwa ładowanie...

Kim Dzong Un: ostatnia próba nuklearna to akt samoobrony

• Przywódca Korei Płn. powiedział, że próba nuklearna przeprowadzona przez Pjongjang wbrew rezolucjom RB ONZ była aktem samoobrony
• Samoobrony wobec zagrożenia nuklearnego ze strony USA - mówi Kim Dzong Un

Share
Kim Dzong Un: ostatnia próba nuklearna to akt samoobrony
Źródło: PAP
d2pok3p

Testy nuklearne to "samoobronny krok w stronę ochrony pokoju Półwyspu Koreańskiego i bezpieczeństwa w regionie przed nuklearnym zagrożeniem spowodowanym przez kierowane przez imperialistów Stany Zjednoczone" - brzmiały przywoływane przez KCNA słowa Kim Dzong Una.

Korea Północna przeprowadziła próbny wybuch bomby wodorowej

Testy nuklearne były "uzasadnionym prawem suwerennego państwa i uczciwym działaniem, którego nikt nie może krytykować" - cytuje Kim Dzong Una agencja KCN.

d2pok3p

To pierwsza przywoływana przez oficjalne media reakcja północnokoreańskiego od przeprowadzenia testów.

Władze Korei Północnej oświadczyły w środę, że kraj przeprowadził próbny wybuch bomby wodorowej, potężniejszej od trzech testowanych wcześniej ładunków, choć rezolucje ONZ zabraniają Pjongjangowi wszelkiej aktywności nuklearnej i balistycznej pod groźbą sankcji. Wielu ekspertów wątpi jednak, czy kraj mógł dokonać takiego postępu w swoim potencjale.

Źródła amerykańskie zastrzegają, że potrzeba co najmniej kilku dni na ustalenie, jakiego rodzaju urządzenie nuklearne zostało przetestowane przez Koreę Płn.

d2pok3p

Zobacz również: Kim Dzong Un nadzoruje ćwiczenia wojskowe

d2pok3p

Podziel się opinią

Share
d2pok3p
d2pok3p
Więcej tematów