Trwa ładowanie...

Kim były ofiary strzelaniny w Las Vegas? Wzruszające wspomnienia bliskich

Strzelanina w Los Angeles okazała się najkrwawszym atakiem pojedynczego napastnika w historii USA. Jest już 59 ofiar, a wśród nich m.in. cheerleaderka, student, policjantka, trener, ojciec dwójki dzieci, przyszła babcia. Ich bliscy tęsknią i opowiadają światu, kim byli ci, których stracili. Inni zawdzięczają im życie.
Share
Policjantka Rachel Parker jest jedną z ofiar strzelaniny w Las Vegas
Policjantka Rachel Parker jest jedną z ofiar strzelaniny w Las VegasŹródło: East News
d3522nf

59 zabitych i ponad 500 poszkodowanych - to bilans wtorkowej strzelaniny w Las Vegas. Zidentyfikowano już niektóre ciała ofiar. W mediach społecznościowych pojawiają się zdjęcia tych, którzy nie przeżyli i wzruszające historie.

- Ocalił moje życie i stracił własne - powiedziała żona Sonny'ego Meltona, który nie przeżył strzelaniny. Był pielęgniarzem, pochodził z Tennessee.

Podczas ataku zasłonił żonę i sam został zastrzelony. - Nie mogę uwierzyć w to, co się stało. Jestem zrozpaczona. Sonny był najbardziej życzliwym i kochającym mężczyzną, jakiego znałam - podkreśliła w rozmowie z amerykańskimi mediami żona Sonny'ego Meltona.

d3522nf

Wspominają go też władze uczelni, do której uczęszczał. Zamieściły poruszający wpis na Facebooku. - Wiecie, jak to jest spotkać kogoś i od razu wiedzieć, że jest dobry i miły To właśnie Sonny - zaznaczył Christy Davis z Union University.

Zidentyfikowano też ciało policjantki Rachel Parker. Przez dziesięć lat pracowała w Manhattan Beach Police Department.

   East News
Źródło: East News

Masakry nie przeżyli również 23-letni Jordan McIldoon i Charleston Hartfield, policjant i trener z Las Vegas.

Kolejne ofiara to 36-letnia Sandy Casey. Jej chłopak Christopher Willemse za pośrednictwem mediów społecznościowych podziękował za wsparcie w trudnych chwilach. - Żyła pełnią życia i zrobiła ze mnie najszczęśliwszego faceta na świecie - wspomina dziewczynę.

O Sandy Casey napisał też amerykański polityk Bernie Sanders.

Lista zidentyfikowanych osób na nich się jednak nie kończy. Znalazła się też na niej Denise Burditus. Zanim zginęła, zamieściła na Facebooku zdjęcie ze swoim mężem. Oboje są uśmiechnięci.

d3522nf

Mąż ofiary poinformował o jej śmierci. - Straciłem żonę, matkę dwójki dzieci, wkrótce miała zostać babcią - napisał.

Rodzina Quinton Robbins również przekazała smutną wiadomość.

- Odszedł mój najsłodszy siostrzeniec. Był najbardziej miłą i kochającą duszą. Każdy kto go poznał, pokochał go. Jej uśmiech i śmiech były zaraźliwe. (...) Ja i cała rodzina tęsknimy - podkreśliła. Dodała że najlepszą pomocą w tej sytuacji będzie modlitwa.

35-letni Adrian Murfitt z Alaski, cheerleaderka Angie Gomez z Kalifornii, sekretarka w liceum z Nowego Meksyku Lisa Romero, prawniczka z San Diego Jennifer Topaz Irvine, 20-letnia recepcjonistka Bailey Schweitzer, Susan Smith z Kalifornii i Neysa Tonks - to kolejne zidentyfikowane osoby.

Źródło: Facebook/cbsnews.com/WP

d3522nf

Podziel się opinią

Share
d3522nf
d3522nf
Więcej tematów