Trwa ładowanie...
d3mh4fm

Kierwiński o "prawie Szyszki": niezależność posłów PiS znika po spotkaniu z Kaczyńskim

- Teraz następuje okres, powiedziałbym, formatowania pana profesora Szyszki tak, żeby sam powiedział, że ta ustawa nie jest najlepsza i wymaga poprawek – stwierdził w rozmowie z reporterką Telewizji WP Marcin Kierwiński z PO. Zdaniem posła może dojść nawet do zmiany ministra.

Share
d3mh4fm

- Los pana ministra Szyszki leży w 100 procentach w rękach Jarosława Kaczyńskiego i Jarosław Kaczyński, jeśli coś mu się nie będzie podobało, pana ministra po prostu zmieni. Stąd wydaje mi się, że minister Szyszko bardzo szybko w tej sprawie zmieni swoje zdanie – podkreślił w rozmowie z reporterką Telewizji WP Marcin Kierwiński.

Poseł PO podkreślił, że nie będzie to pierwsza tego typu sytuacja i przypomniał przebieg dyskusji prowadzonych przez posła Sasina prezentującego ustawę o metropolii warszawskiej.

d3mh4fm

– Opowiadał, że ta ustawa jest bardzo, bardzo dobrze przemyślana, świetnie przedyskutowana, a po tygodniu, pod krytyką samorządowców, wtedy gdy Jarosław Kaczyński zmienił zdanie, ten sam poseł Sasin powiedział, że ustawa musi być zmieniona – powiedział Kierwiński.

Poseł podkreślił, że w taki sposób „działa Prawo i Sprawiedliwość”. – Dopóki nie wiedzą, jaka jest oficjalna wersja, której chce Jarosław Kaczyński, to mówią różne rzeczy, ale potem Jarosław Kaczyński wzywa ich na dywanik i cała ta niezależność pryska – stwierdził Kierwiński.

d3mh4fm

Podziel się opinią

Share
d3mh4fm
d3mh4fm
Więcej tematów