Trwa ładowanie...
d1q274j

Kierwiński na Twitterze o podkomisji smoleńskiej. "Efektów brak a koszty gigantyczne"

Poseł PO Marcin Kierwiński, b. szef gabinetu politycznego premier Ewy Kopacz, opublikował w serwisie Twitter podsumowanie prac sejmowej podkomisji Antoniego Macierewicza. "Efektów brak a koszty gigantyczne" - napisał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marcin Kierwiński
Marcin Kierwiński (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d1q274j

Sejmową podkomisję, powołaną przez Antoniego Macierewicza, krytykuje w serwisie Twitter m.in. były przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Maciej Lasek. Kilkanaście dni temu również "Gazeta Wyborcza" piórem Agnieszki Kublik podsumowała koszta działalności podkomisji.

W zeszłym roku kosztowała podatnika 1,5 mln zł. W tym roku ma kosztować 2 mln zł - podano. "Gazeta Wyborcza" podsumowała również realizację planów. Jak napisano, komisja nie udowodniła fałszowania dowodów przez członków rządowej komisji badającej katastrofę smoleńską, choć - jak przypominano - Antoni Macierewicz mówił o "bezspornych" dowodach. "Gazeta Wyborcza" pisze również o tym, że podkomisja miała udowodnić, że w wyniku wybuchu na pokładzie tupolewa dokonano zamachu na prezydenta Lecha Kaczyńskiego; miała spotkać się z rosyjską komisją badającą katastrofę, powołać komisję międzynarodową, polecieć do Smoleńska na oględziny wraku lub sprowadzić wrak do Polski. "Podkomisja nie zdobyła żadnych dowodów ani na sfałszowanie czarnych skrzynek czy raportu Millera, ani na zamach" - czytamy.

d1q274j

Podziel się opinią

Share

d1q274j

d1q274j
Więcej tematów