I wszystko jasne. Ruch Hołowni ws. Glapińskiego

Kieruję do procedowania do Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej wstępny wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu prezesa NBP Adama Glapińskiego - przekazał marszałek Sejmu Szymon Hołownia.

"Kieruję do procedowania". Ruch Hołowni ws. Glapińskiego i Trybunału Stanu
"Kieruję do procedowania". Ruch Hołowni ws. Glapińskiego i Trybunału Stanu
Źródło zdjęć: © East News | Wojciech Olkusnik
oprac. KKŁ

W środę na zamkniętym posiedzeniu Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej odbyła się dyskusja na temat opinii dla marszałka Sejmu Szymona Hołowni, która dotyczyła wstępnego wniosku o postawienie prezesa NBP Adama Glapińskiego przed Trybunałem Stanu. Po posiedzeniu komisji jej szef, poseł KO Zdzisław Gawlik podał, że komisja uznała, że wniosek ten spełnia wymagania formalne i może być - po decyzji marszałka Sejmu - procedowany. I tak też się stało: w czwartek Hołownia skierował wstępny wniosek do komisji.

- To jest kompetencja prezydium Sejmu i prezydium Sejmu decyzję w tej sprawie podejmie (...). Uważam, że tego wniosku nie należy blokować - zapowiadał już w czwartek rano w Polsat News Hołownia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zaczął sypać Ziobrę. "W końcu ktoś publicznie odważył się"

Marszałek Sejmu przypomniał, że w sprawie wniosku dotyczącego prezesa NBP toczył się spór prawników, dlatego też chce ocenić ciężar dotychczasowych zastrzeżeń formalnych. - Muszę zapoznać się z tym, co jedni i drudzy prawnicy mówią - powiedział Hołownia.

Przypomniał, że wcześniej prawnicy sejmowi uznali, że wniosek potrzebuje uzupełnień, następnie trafił on do Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej, która zamówiła swoje ekspertyzy i uznała w środę, że wniosek nie potrzebuje uzupełnień.

Osiem zarzutów dla Glapińskiego

Wstępny wniosek o postawienie prezesa NBP Adama Glapińskiego przed Trybunał Stanu przygotowała i złożyła we wtorek w Sejmie grupa posłów koalicji rządowej. Sondaż United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski był przeprowadzony, zanim wniosek wpłynął do Sejmu.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (585)