Trwa ładowanie...

Kierownik Starego Zoo w Poznaniu był pijany w pracy. Zostanie zwolniony?

O tym, że kierownik jest pod wpływem alkoholu poinformowali policję pracownicy zoo. Mężczyzna prawdopodobnie zostanie zwolniony dyscyplinarnie z pracy.
Share
Kierownik Starego Zoo w Poznaniu był pijany w pracy. Zostanie zwolniony?
Źródło: wikipedia.org, Fot: Koroniec
d1kg5hy

Do zdarzenia doszło w środę w godzinach popołudniowych. Pracownicy Starego Zoo przy ul. Zwierzynieckiej zauważyli, że ich przełożony zachowuje się w sposób wskazujący na znajdowanie się pod wpływem alkoholu.

- Jeden z pracowników wezwał na miejsce policjantów. Funkcjonariusze zbadali mężczyznę na obecność alkoholu w organizmie i okazało się, że rzeczywiście jest on pijany – potwierdza w rozmowie z Wirtualną Polską Marek Kowaliński z zespołu prasowego wielkopolskiej policji. – Do sądu zostanie skierowany wniosek o ukaranie mężczyzny – dodaje.

Za podjęcie obowiązków służbowych w stanie nietrzeźwości kodeks wykroczeń przewiduje karę grzywny lub nawet aresztu.

d1kg5hy

Mężczyzna najprawdopodobniej pożegna się też z pracą. Aleksander Niweliński, dyrektor poznańskiego ogrodu zoologicznego w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” zapowiedział, że gdy tylko zapozna się z protokołem policyjnym, podejmie decyzję o zwolnieniu dyscyplinarnym. Ma to nastąpić prawdopodobnie jeszcze w piątek. Na razie dyrekcja wydała jedynie oświadczenie, w którym zapewniono, że kierownik został odsunięty od pracy.

"Jest to niedopuszczalne i rażące naruszenie zasad kodeksu pracy oraz regulaminu ogrodu zoologicznego. Jakiekolwiek podejrzenie o spożywanie i przebywanie na terenie zoo w czasie pracy pod wpływem środków odurzających będzie konsekwentnie weryfikowane, a w stosunku do osób, które okażą się być pod wpływem alkoholu bądź narkotyków będą natychmiast wyciągane konsekwencje prawne" - czytamy w treści oświadczenia.

Poznańskie Stare Zoo nie ma szczęścia do kierowników. Poprzedni Piotr Ćwiertnia został zwolniony zaledwie kilka tygodni temu po aferze z żółwiami czerwonolicymi. Pracownicy zoo poinformowali media, że na polecenie kierownictwa uśpiono 34 żółwie, podając jako powód ich zły stan zdrowia. Oficjalnie kierownika zwolniono za inne uchybienia.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1kg5hy

Podziel się opinią

Share
d1kg5hy
d1kg5hy
Więcej tematów