Trwa ładowanie...
SOP

Kierowcy i ochrona polityków z gigantycznymi nagrodami. 5 mln zł rozdano "według uznania"

Służba Ochrony Państwa działa zaledwie od lutego tego roku, a już jej funkcjonariusze zainkasowali "nagrody uznaniowe". Gazeta "Super Express" kpi, że służba skompromitowana kolizjami samochodowymi z udziałem Beaty Szydło oraz prezydenta Andrzeja Dudy otrzymuje jakiekolwiek bonusy.

Share
Kierowcy i ochrona polityków z gigantycznymi nagrodami. 5 mln zł rozdano "według uznania"
Źródło: East News, Fot: DOMINIK GAJDA/REPORTER
d11cqb0

- Łączna kwota nagród uznaniowych przyznanych dotąd w SOP wyniosła 5 383 419 zł. Średnia nagroda uznaniowa wyniosła 2 860 zł - podało biuro prasowe SOP. Uzasadnieniem dla nagród są wyniki w służbie, realizacje zadań o szczególnej złożoności i zagrożeniu i ... "osiągnięcia bardzo dobrych wyników w zawodach sportowych".

Przypomnijmy, że po serii zdarzeń drogowych z udziałem ochranianych VIP-ów służba jest krytykowana za brawurową i nieuważną jazdę. W lutym w Krakowie doszło do kolizji z udziałem limuzyny prezydenta Andrzeja Dudy. Auto zawisło na przegrodzie pomiędzy jezdnią a torowiskiem. Samochód z kolumny Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego uderzył w barierę energochłonną. 25 października kraksę miała wicepremier Beata Szydło. Przy okazji wyszło na jaw, że jej kierowca przez 5 lat pracował jako kurier. Feralny kurs, podczas którego doszło do stłuczki, był jednym z jego pierwszych jego wyjazdów w ochronie VIP.

d11cqb0

Tymczasem najwyższą kwotę gratyfikacji, bo 14 tys. zł, przyjął komendant SOP Tomasz Miłkowski. Czyli opłacało się iść na wywiad do studia TVN, świecić oczami za brawurę swoich podwładnych i zostać ośmieszonym przez dziennikarzy. Przypomnijmy, szef SOP usprawiedliwiał kolizje słowami : "tak się zdarza, tak wygląda ruch drogowy". Jego zastępcy otrzymali 12 i 10 tys. zł nagród.

Poseł Krzysztof Brejza (PO), ten, który ujawnił nagrody ministrów oraz gigantyczne premie w ministerstwach, skomentował, że nagradzanie kierownictwa skompromitowanej służby jest niemoralne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d11cqb0

Podziel się opinią

Share
d11cqb0
d11cqb0
Więcej tematów