Trwa ładowanie...

Kierowcy ciężarówek zapowiadają strajk. Ma być odpowiedzią na akcję „TIR”

W związku z trwającą akcją „TIR”, od 3 sierpnia policja prowadzi wzmożone kontrole kierowców ciężarówek na autostradach i drogach ekspresowych. „Pod lupą” znaleźli się zwłaszcza wyprzedzający pomimo zakazu. W odpowiedzi, tirowcy zapowiadają protest.

Share
Kierowcy ciężarówek zapowiadają strajk. Ma być odpowiedzią na akcję „TIR”
Źródło: East News
d22whp9

W najbliższy piątek w godz. 7-20, kierowcy samochodów ciężarowych planują przeprowadzić protest. Akcja „Protest69” ma przyjąć formę „strajku włoskiego”. Kierowcy będą utrzymywali prędkość o 10 km/h niższą niż maksymalna- na autostradach będzie to 69 km/h, w terenie zabudowanym będzie to 40 km/h, a poza nim 60 km/h. Tirowcy będą wystrzegać się również wyprzedzania na drogach dwujezdniowych. "W połączeniu z niskimi prędkościami skutecznie zatamuje to prawe pasy ruchu, powodując niemałe utrudnienia w ruchu. Zwłaszcza na obwodnicach miast, czy przed węzłami"- czytamy na portalu 40ton.net.

„Czego konkretnie oczekują twórcy akcji? Po pierwsze, chcąc wyrazić sprzeciw dla medialnej oraz policyjnej nagonki, na czele z akcją “TIR”. Po drugie natomiast, chcą walczyć o zniesienie zakazów wyprzedzania lub przynajmniej zastąpienie ich zakazami godzinowymi. Tak, jak ma to miejsce w wielu innych krajach Europy”- podaje portal 40ton.net.

Tylko od 3 do 8 sierpnia w ramach akcji „TIR”, policjanci w całym kraju przeprowadzili około 3880 kontroli samochodów ciężarowych. Wykazano ponad 600 wykroczeń. Pomimo zakazu, kierowcy wyprzedzali ponad 328 razy. W pozostałych przypadkach tamowali i utrudniali przejazd na drogach szybkiego ruchu, m.in. przez bardzo długie wyprzedzanie.

d22whp9

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie „Protest69” na Facebook’u- „Oczywiście z całą mocą potępiamy uporczywe blokowanie pasa dla pojazdów osobowych, lecz uważamy iż uznaniowe definiowanie zbyt długiego wyprzedzania co w konsekwencji wprowadza całkowity zakaz wyprzedzania to za duże przegięcie. Nasz zawód w europie już traktowany jest jak skarbonka do wyłudzania pieniędzy, tym bardziej boli fakt iż także nasza ojczyzna Rzeczpospolita Polska dołączyła do tego festiwalu okradania kierowców, nie tylko z pieniędzy lecz także i z tak pożądanego w naszym zawodzie czasu...” (pisownia oryginalna).

Do piątku, w branży kierowców ciężarówek ma trwać intensywna akcja informacyjna, która ma na celu przyłączenia do protestu możliwie jak największą ilość osób. Patronat organizacyjny nad akcją „Protest69” przejęła grupa facebook’owa ,,Kierowcy Ciężarówek®" zrzeszająca ponad 17 tyś osób związanych z branżą.

Potencjalni uczestnicy proszeni są również o wyróżnienie swoich samochodów. „Kto tylko może, proszony jest o zamieszczenie logo “Protest69” na ciężarówce lub naczepie. Kto natomiast nie ma takiej możliwości, powinien przywiązać najzwyklejszą kamizelkę odblaskową do klamki, czy lusterka”- podaje portal 40ton.net.

d22whp9

Podziel się opinią

Share
d22whp9
d22whp9
Więcej tematów