Trwa ładowanie...

Kiedy studenci wrócą na uczelnie? Nowy minister Wojciech Murdzek nie wyklucza skrócenia wakacji

- Dotychczas wakacje na uczelniach wyższych obejmowały czas od lipca do końca września, w tym roku w indywidualnych przypadkach będą najprawdopodobniej krótsze - powiedział nowy minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek.
Share
Uczelnie a koronawirus. Nowy minister Wojciech Murdzek przewiduje, że niektórzy rektorzy skrócą wakacje
Uczelnie a koronawirus. Nowy minister Wojciech Murdzek przewiduje, że niektórzy rektorzy skrócą wakacjeŹródło: PAP
d4a5ipm

Wojciech Murdzek zastąpił na stanowisku Jarosława Gowina. Były wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego odszedł z rządu wskutek konfliktu dotyczącego terminu wyborów prezydenckich.

- Ze względu na trudny czas, w którym się znaleźliśmy, najpilniejszym zadaniem do kontynuowania będzie z pewnością organizacja całego systemu szkolnictwa wyższego, tak aby mógł on funkcjonować w dobie zagrożenia epidemicznego, nie obniżając przy tym poziomu prowadzonej działalności naukowej i dydaktycznej - precyzuje swoje cele w rozmowie z "Super Expressem" nowy minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Koronawirus. Kiedy studenci wrócą do szkół wyższych? Rok szkolny może być dłuższy, niż sądzono

Murdzek zaznaczył, że ze względu na pandemię koronawirusa może dojść do zmian w harmonogramach poszczególnych uczelni. - Dotychczas wakacje na uczelniach wyższych obejmowały czas od lipca do końca września, w tym roku w indywidualnych przypadkach będą najprawdopodobniej krótsze - przyznał. Takie decyzje mają podejmować rektorzy poszczególnych uczelni.

d4a5ipm

- Cieszy mnie, że polscy naukowcy z taką energią włączają się w pracę nad pokonaniem COVID-19. Jesteśmy dumni z polskiego testu na koronawirusa, opracowanego w Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu - dodał Murdzek. I zaznaczył, że w jego ocenie "nauka stanie się oparciem i nadzieją na powrót do normalności".

Zobacz też: Polityka w obliczu koronawirusa. Poseł PO Artur Łącki: jestem rozczarowany

Źródło: se.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4a5ipm

Podziel się opinią

Share
d4a5ipm
d4a5ipm
Więcej tematów