Trwa ładowanie...
d8jq0pp

Kiedy start rakiety Falcon 9? NASA i SpaceX gotowi. Gdzie będzie można obejrzeć transmisję?

Start rakiety Falcon 9 NASA zapowiedziało na sobotę 30 maja na godzinę 21:22. Będzie to juz druga próba wysłania przez NASA załogi w Kosmos. Falcona 9 i kapsułę Dragon zbudowała firma SpaceX.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
SpaceX i NASA. Rakieta Falcon 9 startuje 30 maja
SpaceX i NASA. Rakieta Falcon 9 startuje 30 maja (Getty Images)
d8jq0pp

Kiedy start rakiety Falcon 9, wybudowanej na potrzeby NASA przez SpaceX?

Pierwsza próba była nieudana. Falcon 9 miał pierwotnie wystartować w środę 27 maja. Astronauci byli gotowi, wszystko sprawdzone na ostatni guzik, zaczęło się odliczanie. Już na cztery godziny przed startem rakiety zbudowanej przez SpaceX rozpoczęła się transmisja online na wszystkich kanałach NASA. Niestety, plany pokrzyżowała pogoda i na 17 minut przed zaplanowanym startem, odliczanie przerwano. Kolejna próba zapowiedziana została na 30 maja.

NASA przełożyła start rakiety Falcon 9 na sobotę 30 maja na 21:33 czasu polskiego

Falcon 9 ma wystartować z Przylądku Canaveral na Florydzie w sobotę 30 maja o 21:22 czasu polskiego. Wszystko będzie wyglądać tak, jak ostatnim razem, przed środowym nieudanym startem rakiety. Całość będzie transmitowana przez NASA.

d8jq0pp

NASA i SpaceX wysyłają ludzi w Kosmos. Gdzie obejrzeć start rakiety Falcon 9?

Transmisja na żywo będzie się odbywać na wszystkich kanałach NASA. Start rakiety Falcon 9 będzie można obejrzeć online na stronie NASA, na kanale NASA na YouTube, na profilu NASA na Facebooku czy na Twitterze.

Pierwsza misja kosmiczna NASA od 9 lat. Wszystko dzięki współpracy ze SpaceX

Będzie to pierwsza od 9 lat misja załogowa NASA na Międzynarodową Stację Kosmiczną, która rozpocznie się na terytorium Stanów Zjednoczonych. Ostatni raz Amerykanie wysyłali ludzi w Kosmos z USA w 2011 roku, później korzystali jedynie z możliwości transportowania swoich astronautów na stację kosmiczną przez Rosjan. Misja nie byłaby możliwa, gdyby nie współpraca NASA z prywatną firmą Elona Muska, SpaceX, która zbudowała rakietę Falcon 9 i kapsułę Dragon, w której poleca astronauci.

d8jq0pp

Zobacz wideo: Adam Bielan o opozycji: robią wszystko, by 7 sierpnia Polska nie miała prezydenta

d8jq0pp

Podziel się opinią

Share

d8jq0pp

d8jq0pp
Więcej tematów