Trwa ładowanie...

Kiedy skończą budowę tunelu pod torami na Dębcu? Bukmacherzy przyjmują zakłady

Od tygodni na placu budowy tunelu pod torami kolejowymi na poznańskim Dębcu nic się nie dzieje, bo PKP musi znaleźć nowego wykonawcę. Jedna z firm bukmacherskich przyjmuje zakłady, kiedy inwestycja zostanie oddana do użytku.

Share
Kiedy skończą budowę tunelu pod torami na Dębcu? Bukmacherzy przyjmują zakłady
Źródło: WP, Fot: Zenon Kubiak
d38wu9n

Na budowę tunelu pod torami kolejowymi przy ul. Czechosłowackiej mieszkańcy Dębca czekali od wielu lat. Wyjątkowo często kursujące tędy pociągi powodowały, że przed przejazdem kolejowym kierowcy musieli stać w długich kolejkach.

We wrześniu 2014 r. prace nareszcie ruszyły. Początkowo realizująca inwestycję spółka PKP Linie Kolejowe obiecywała, że tunel będzie gotowy już rok później, ale pojawiły się niespodziewane problemy. Z powodu opóźnień rozwiązano umowę z hiszpańskim konsorcjum, które miało zbudować też wiadukty w Mosinie i Łęczycy. W efekcie obecnie na placu budowy nic się nie dzieje.

d38wu9n

PKP ogłosiło trzy przetargi na trzech różnych wykonawców prac. Obecnie trwa procedura związana z ich wyłonieniem i według zapewnień prace mają się ponownie rozpocząć na przełomie sierpnia i września, a zakończyć do końca roku.

W te zapewnienia powątpiewa wielu poznaniaków, a także... bukmacherzy. W punktach STS można się nawet założyć, czy tunel rzeczywiście będzie gotowy do końca roku.

- Taki zakład nie jest niczym niezwykłym. Zauważyliśmy, że klienci lubią takie nietypowe zakłady związane z ich własnym miastem, dlatego wcześniej można się było założyć m.in. o termin oddania do użytku druga linia metra albo gazoportu w Świnoujściu – wyjaśnia w rozmowie z Wirtualną Polską Paweł Rabantek, doradca zarządu ds. PR w firmie Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne sp. z o. o. – W każdym z takich zakładów bierze udział kilkuset grających – dodaje.

Za postawienie 100 zł, że tunel będzie gotowy do końca roku można wygrać 380 zł (o ile oczywiście tak się stanie), za to, że do połowy 2016 r. już tylko 157, a za to, że do 31 sierpnia 2016 r. zaledwie 130 zł. O tym, jak bardzo bukmacherzy wątpią w to, że inwestycja zakończy się do końca roku, świadczy kurs na „nie” – jeśli postawimy 100 zł, że tunel nie będzie gotowy do 31 grudnia i tak się stanie, zarobimy zaledwie 118 zł.

d38wu9n

- Takie kursy modyfikujemy w zależności od rozwoju sytuacji. Jeśli stanie się jasne, że inwestycja nie zostanie ukończona w terminie, taki zakład zostanie wycofany z oferty, ale oczywiście wszyscy, którzy wcześniej zawarli o to zakład, otrzymają wygraną – mówi Rabantek.

Zapytaliśmy, czy firma planuje wprowadzenie do oferty zakładu o termin ukończenia przebudowy ronda Kaponiera, który był już wielokrotnie przekładany.

- Rozważamy to, ale na pewno nie pojawi się w najbliższym czasie, skoro dopiero co wprowadziliśmy do oferty inny zakład związany z Poznaniem – odpowiada przedstawiciel STS.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d38wu9n

Podziel się opinią

Share
d38wu9n
d38wu9n
Więcej tematów