Trwa ładowanie...
d23uu92

Kiedy podkomisja smoleńska przedstawi raport? Antoni Macierewicz zabrał głos

Kiedy podkomisja smoleńska przedstawi raport ws. katastrofy, do której doszło 10 kwietnia 2010 roku? Antoni Macierewicz zabrał głos w tej sprawie. Zapowiada nawet konferencję prasową, która ma się odbyć "niedługo".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kiedy podkomisja smoleńska przedstawi raport? Antoni Macierewicz komentuje
Kiedy podkomisja smoleńska przedstawi raport? Antoni Macierewicz komentuje (PAP)
d23uu92

Podkomisja zajmująca się ponownym zbadaniem katastrofy smoleńskiej została powołana w lutym 2016 roku przez ówczesnego szefa MON Antoniego Macierewicza. W styczniu 2018 roku polityk został jej szefem. Macierewicz wielokrotnie zapowiadał, że raport z prac podkomisji pojawi się w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej - czyli 10 kwietnia 2020 roku. Tak się jednak nie stało.

O to zapytał niedawno senator Krzysztof Brejza, wysyłając pismo do podkomisji w ramach interwencji parlamentarnej. Polityk chciał się dowiedzieć, dlaczego raport końcowy nie został przedstawiony, czy dokument jest gotowy oraz kiedy nastąpi jego publikacja.

W odpowiedzi otrzymał dokument, z którego wynika, że "na skutek stanu pandemii publikacja raportu musiała zostać przesunięta i nastąpi natychmiast, kiedy pozwolą na to okoliczności społeczne".

d23uu92

Zobacz wideo: "Tajne sondaże PiS". Reakcja sztabu Trzaskowskiego

Antoni Macierewicz o raporcie podkomisji smoleńskiej

Co na to szef podkomisji? - Raport i jego podstawowe wnioski, tezy są oczywiście gotowe i to już przed 10 kwietnia. Będzie on opublikowany natychmiast, jak pozwolą na to sprawy związane z pandemią. Coraz bardziej odmrażamy różnego rodzaju dziedziny życia - powiedział Antoni Macierewicz na antenie "Radia Maryja".

- Myślę, że będzie można też niedługo zrobić konferencję, na której raport zostanie przedstawiony. Nie sądzę, żeby mogło to się dokonać w trakcie kampanii wyborczej, więc sądzę, że zaraz po niej będzie to można opinii publicznej przedstawić - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d23uu92

Podziel się opinią

Share

d23uu92

d23uu92
Więcej tematów