Trwa ładowanie...
d190kpm

Kerry: rosyjskie wsparcie militarne dla reżimu Asada przeciwskuteczne

Wsparcie militarne Rosji dla reżimu prezydenta Syrii Baszara el-Asada może doprowadzić do zwiększenia liczby dżihadystów w tym kraju i zagrozić szansie uregulowania konfliktu - oświadczył w niedzielę w Berlinie sekretarz stanu USA John Kerry.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
John Kerry, sekretarz stanu i minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter i  John Kerry
John Kerry, sekretarz stanu i minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter i John Kerry (PAP/EPA, Fot: AXEL SCHMIDT)
d190kpm

Podkreślił, że i on i szef niemieckiej dyplomacji Frank-Walter Steinmeier są zgodni co do tego, że dalsze wsparcie syryjskiego reżimu przez Rosję czy jakiś inny kraj stwarza ryzyko przyciągnięcia jeszcze większej liczby ekstremistów, umocnienia się reżimu Asada i zablokowania drogi ku rozwiązaniu konfliktu.

Kerry powiedział dziennikarzom w Berlinie, że w Syrii "nie będzie rozwiązania bez transferu władzy", co implikuje konieczność ustąpienia Asada - pisze AFP.

W przeddzień, podczas pobytu w Londynie, Kerry wyraził nadzieję na rozmowy z Rosją na szczeblu wojskowym na temat syryjskiego konfliktu.

d190kpm

Rosja twierdzi, że celem zwiększania jej obecności wojskowej w Syrii jest walka z Państwem Islamskim. Zdaniem amerykańskich ekspertów rosnące ostatnio zaangażowanie Rosji w Syrii jest elementem szerszej strategii i kartą przetargową w negocjacjach z Zachodem.

Zobacz także: Otwarto amerykańską ambasadę na Kubie **

d190kpm

Podziel się opinią

Share
d190kpm
d190kpm
Więcej tematów