Trwa ładowanie...
d20miqo

Kępno. 15-latek kupił alkohol w sklepie. Sprzedała mu go 14-letnia ekspedientka

Podczas patrolu policjanci zauważyli, że dwóch nastolatków na ich widok zaczęło się dziwnie zachowywać. Okazało się, że 15-latkowie mieli przy sobie znaczną ilość alkoholu. Sprzedała im go nieletnia ekspedientka. 14-latka stanie przed Sądem Rodzinnym.
Share
Kępno. Nieletni kupił w sklepie alkohol. Za ladą 14-latka
Kępno. Nieletni kupił w sklepie alkohol. Za ladą 14-latkaŹródło: Pexels, Fot: Junjie Xu
d20miqo

Do zdarzenia doszło 25 września w Kępnie (woj. wielkopolskie), ale policja dopiero niedawno podała informację do wiadomości. Tego dnia, w godzinach wieczornych, funkcjonariusze podczas patrolu byli świadkiem sytuacji, która wzbudziła ich czujność. Z jednego ze sklepów w okolicach Rynku wyszedł 15-latek. Po chwili dołączył do niego rówieśnik.

Kępno. Nieletni kupił w sklepie alkohol. Za ladą 14-latka

Na widok mundurowych nastolatkowie zaczęli się nerwowo zachowywać i szybko oddalili się od sklepu. Policjanci postanowili ich wylegitymować. U młodych mężczyzn znaleziono znaczną ilość alkoholu, który bez problemu nabyli w sklepie. Okazało się, że sprzedała im go 14-letnia ekspedientka.

d20miqo

Przeczytaj: Rodzice pozwalają nastolatkom na picie alkoholu w gronie rodziny. Terapeuta komentuje

Trwa wyjaśnianie sprawy. Nastolatka za sprzedaż alkoholu nieletnim stanie przed Sądem Rodzinnym, który zdecyduje o karze dla niej. Właścicielowi sklepu grozi grzywna. Może również stracić koncesję na sprzedaż alkoholu. Policja przypomina, że sprzedaż alkoholu osobom poniżej 18 roku życia jest zakazana. Sprzedawca powinien wylegitymować kupującego, jeśli ma wątpliwości co do jego wieku.

Przeczytaj również: Ciężarne pijące alkohol powinny iść na przymusowy odwyk?

Umowy śmieciowe będą oskładkowane? Minister nie pozostawia wątpliwości

Źródło: policja.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d20miqo

Podziel się opinią

Share
d20miqo
d20miqo
Więcej tematów