Trwa ładowanie...
d24simo
Kempa o przeprosinach Ewy Kopacz: buta, buta, buta!
Mariusz Szymczuk

Kempa o przeprosinach Ewy Kopacz: buta, buta, buta!

- Wiemy jak wiele trudnych chwil mieli w ostatnim czasie wyborcy Platformy Obywatelskiej, którzy oburzeni, poirytowani słuchali tych nagrań. Im się należą przeprosiny. I ja dzisiaj, w umieniu Platformy Obywatelskiej przepraszam - powiedziała w środę premier Ewa Kopacz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d24simo

Chwilę wcześniej poinformowała, że o zmianach w rządzie i na stanowisku marszałka Sejmu. Roszady mają związek z ujawnieniem akt ze śledztwa w sprawie tak zwanej afery taśmowej. Zrobił to we wtorek, na swoim profilu na Facebooku Zbigniew Stonoga.

Przeprosiny Ewy Kopacz komentowali politolodzy i politycy. - Ewa Kopacz przepraszała w imieniu Platformy Obywatelskiej, a zdaje się, że ta konferencja została zorganizowana przez premiera rządu polskiego i to w jego imieniu powinna przepraszać - powiedział Wirtualnej Polsce w środę dr hab. Maciej Drzonek, politolog z Uniwersytetu Szczecińskiego.

d24simo

- Przeprasza swoich wyborców i mówi tak: pomóżcie mi wygrać wybory, proszę nie odstawiajcie mnie od koryta. A ja bym wolał, żeby przeprosiła Polskę. Za to, że PO niszczy kraj - stwierdził sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski.

- Nie mam wrażenia, żeby to wystąpienie było zawężone do elektoratu PO - broni Ewy Kopacz poseł Platformy Mariusz Witczak.

Zgodnie z zapowiedzią premier ze stanowiskami pożegnają się wkrótce ministrowie: zdrowia Bartosz Arłukowicz, sportu Andrzej Biernat, skarbu Włodzimierz Karpiński oraz wiceministrowie: skarbu Rafał Baniak, środowiska Stanisław Gawłowskie, gospodarki Tomasz Tomczykiewicz. Z funkcji szefa doradców premiera odchodzi też Jacek Rostowski. Jacek Cichocki przestanie pełnić funkcję koordynatora służb specjalnych, jednak nadal będzie szefem Kancelarii Premiera. Marszałkiem Sejmu przestanie być niebawem Radosław Sikorski.

Nazwiska następców zdymisjonowanych polityków mamy poznać w przyszłym tygodniu.

d24simo

Podziel się opinią

Share

d24simo

d24simo
Więcej tematów