Trwa ładowanie...
Krzysztof Suwart
11-07-2019 15:38

Każdy powód do spotkania jest dobry. Ankieta o marzeniach Polaków

W dobie najnowszych technologii i mediów społecznościowych mamy coraz mniej okazji do bezpośrednich rozmów i spotkań w gronie najbliższych. Choć to za tymi spotkaniami tęsknimy najbardziej - wynika z badań przeprowadzonych przez agencje SW Research.

Share
Każdy powód do spotkania jest dobry. Ankieta o marzeniach PolakówŹródło: Shutterstock.com
d1alwau

Polacy o sobie samych

Kłótliwość, marudzenie, upartość – tak często myślimy o sobie, gdy szukamy cech, które łączą Polaków. To powierzchowna diagnoza, gdyż jak wynika z badania "Co łączy Polaków?" (Badanie konsumenckie, SW Research, 2018, N=1061), jako naród najmocniej określa nas tęsknota za bliskimi spotkaniami.

Z przeprowadzonej ankiety wynika, że najbardziej brakuje nam spotkań twarzą w twarz w czasach nieprzepełnionych cyfrowymi mediami. Aż 35 proc. ankietowanych wskazało, że tęskni za rzeczywistością, w której social media nie były tak powszechne i marzy o powrocie do kontaktów offline.

Brakuje nam panującej wtedy otwartej atmosfery (71 proc. badanych) i szczerych rozmów (60 proc. ankietowanych). A nic tak dobrze – jak przyznają ankietowani - nie sprzyja rozmowie jak biesiada za stołem, na którym stoją mocne trunki (40 proc. odpowiedzi).

d1alwau

Spotkajmy się

Wyniki badań nie zaskakują, jeśli uczciwie odpowiemy sobie na pytanie: Kiedy ostatnio mieliśmy czas, by się spotkać z dalszą rodziną czy przyjaciółmi? Bezpośrednią rozmowę i bliskość zastępujemy dziś często krótkim komunikatem, lajkiem czy komentarzem w mediach społecznościowych.

Czasem też trudno się przełamać, by po wielu miesiącach, a nawet latach doprowadzić do wspólnego spotkania. Stąd pomysł jednej z firm i akcja: "Wyślij łagodność w butelce", która ma nas zachęcić do przejęcia inicjatywy w kontaktach z bliskimi. Ta butelka może być idealnym pretekstem do zrobienia pierwszego kroku. Wysłana na zgodę, dla potrzymania lub odnowienia relacji, do sąsiada, z miłości i ważnej okazji – każdy powód jest dobry.

Spotkania w gronie dobrych przyjaciół są dla naszego samopoczucia równie ważne jak prawidłowa dieta, aktywność fizyczna czy sen. Z doświadczenia też wiemy, że żadna relacja nie jest w stanie przetrwać na odległość. Spotykajmy się zatem dla siebie i dla innych - na szczęście pretekstów do bezpośrednich rozmów i dzielenia się dobrymi emocjami nie powinno zabraknąć.

Jak wysłać Łagodność w Butelce?

Wystarczy podać powód, dla którego chcemy przesłać butelkę. Co tydzień 250 osób, z propozycjami najbardziej kreatywnych okazji, będzie mogło wskazać osobę, która otrzyma przesyłkę – o jej dostarczenie do rąk własnych zadba producent.

d1alwau
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1alwau
Więcej tematów