Trwa ładowanie...
d412wt5

Katowice. Policji udaremniła nielegalne wyścigi uliczne. Plaga wakacyjna

Policja w Katowicach we wspólnej akcji z ITD udaremniła nielegalne, uliczne wyścigi samochodowe. Posypały się mandaty. Wakacje są okresem, kiedy ta "rozrywka" staje się bardzo popularna wśród młodych ludzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katowice. Policji udaremniła nielegalne wyścigi uliczne. Plaga wakacyjna
Katowice. Policji udaremniła nielegalne wyścigi uliczne. Plaga wakacyjna
d412wt5

To była wspólna akcja katowickiej drogówki, wydziału kryminalnego policji, ale także miejscowej Inspekcji Transportu Drogowego. W sobotnią noc funkcjonariusze tych służb pojawili się przed cmentarzem komunalnym przy ul. przy ul. Murckowskiej w Katowicach, gdzie młodzi ludzie umówili się przez media społecznościowe na nielegalne wyścigi uliczne. Policjanci pojawili się także na trasach dojazdowych do tego miejsca.

Efekt? Funkcjonariusze nałożyli 34 mandaty karne i zastosowano 22 pouczenia. Zatrzymano 17 dowodów rejestracyjnych i odholowano na koszt właściciela jeden pojazd. Dwóch kierujących nie posiadało obowiązkowego ubezpieczenia OC. Oprócz tego jeden z kierowców stracił prawo jazdy za znaczne przekroczenie prędkości podczas dojazdu na miejsce spotkania.

- Najczęstszym powodem karania kierowców był fatalny stan techniczny samochodów. Wiele z nich nosiło także ślady wcześniejszych stłuczek, a także chałupniczych przeróbek jak np. niezgodnie z przepisami przyciemnionych szyb czy emitowały nadmierny hałas - powiedziała w poniedziałek Wirtualnej Polsce mł. asp. Agnieszka Żyłka z zespołu prasowego Komedy Miejskiej Policji w Katowicach.

d412wt5

Katowice. Nielegalne wyścigi uliczne to wakacyjna plaga

Zdaniem policji wakacje są czasem, kiedy wyścigi uliczne to prawdziwa plaga, nie tylko w Katowicach ale w całej Polsce. Młodzi ludzie w tym okresie bardzo chętnie biorą udział w tego typu "rozrywkach".

- Podobną akcję z podobnym skutkiem przeprowadziliśmy też poprzedniej soboty. Wtedy było o tyle trudniej, że jednocześnie wyścigi zaplanowane były w czterech różnych miejscach, więc wymagało to zaangażowania dużo większych sił policji. Na pewno nie była to też ostatnia tego typu akcja - podsumowała mł. asp. Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

d412wt5

Zobacz też: Ryszard Terlecki wylicza "problemy PO". Marcin Kierwiński odpowiada

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d412wt5

Podziel się opinią

Share

d412wt5

d412wt5
Więcej tematów