PolskaKatowice. Marsz równości przeszedł ulicami miasta. "Chcemy reakcji katolików"

Katowice. Marsz równości przeszedł ulicami miasta. "Chcemy reakcji katolików"

Marsz równości odbył się w sobotę w Katowicach. Uczestnicy domagali się m.in. zmian prawnych chroniących społeczność LGBT przed mową nienawiści oraz reakcji katolików na przejawy nienawiści i dyskryminacji prezentowanych przez hierarchów kościelnych.

Katowice. Marsz równości. Uczestnicy domagali się reakcji katolików na przejawy mowy nienawiści prezentowane przez  hierarchów kościelnych.
Katowice. Marsz równości. Uczestnicy domagali się reakcji katolików na przejawy mowy nienawiści prezentowane przez hierarchów kościelnych.
Źródło zdjęć: © Twitter.com | Adam Lejman-Gąska
Tomasz Molga

Burzę oklasków i okrzyki wśród uczestników marszu równości wywołał wygłoszony ze sceny postulat dotyczący kościoła katolickiego: - Domagamy się realnych reakcji wiernych Kościoła katolickiego w Polsce na przejawy nienawiści i dyskryminacji prezentowanych przez hierarchów kościelnych. Miłość otwiera, nienawiść zamyka! - apelowali ze sceny organizatorzy marszu równości w Katowicach.

Domagali się także zmian prawnych chroniących społeczność LGBT przed mową nienawiści, równości wobec prawa, adopcji dzieci, a także wprowadzenia w szkołach powszechnej edukacji antydyskryminacyjnej oraz edukacji seksualnej.

Katowice marsz równości. Tęcza w cieniu hejtu i zatrzymania Margot

- W zeszłym roku spotkaliśmy się w cieniu wydarzeń w Białymstoku. Dziś też jest cień! To dzień tych, którzy nie wiedzą, że tęcza nie obraża. To cień wydarzeń w Warszawie, zatrzymania Margot czy wydarzeń z Sosnowca - padło ze sceny.

Ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem w marszu mogło wziąć udział tylko 150 osób. Jak wynika z relacji organizatorów, ostatecznie w marszu wzięło udział około kilkuset osób. To znacznie mniej w porównaniu z rekordową liczbą uczestników marszu z zeszłego roku - gdy ulicami Katowic przeszło 3 tysiące osób.

Jak relacjonuje serwis "Katowice Nasze miasto" wobec marszu równości pojawiła się kontrmanifestacja. Jej uczestnicy zgromadzili się pod hasłem "Katowice w obronie normalności" na Placu Chrobrego. Według organizatorów parady równości nie doszło do incydentów, które mogłyby zakłócić wydarzenie.

Rzecznik Praw Dziecka i mocne słowa o LGBT. Adam Bielan: jeden nieprecyzyjny wywiad nie może być powodem dymisji

Źródło artykułu:WP Wiadomości
marsz równościkatowiceLGBT+

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (82)