Trwa ładowanie...
d254glb

Katowice: ewakuacja mieszkańców bloku na osiedlu Tysiąclecia. Podejrzane chemikalia w jednym z mieszkań

Katowiccy policjanci znaleźli w jednym z mieszkań w bloku na osiedlu Tysiąclecia podejrzane chemikalia. Ich zdaniem mogą one służyć do produkcji materiałów wybuchowych. Zdecydowano o ewakuacji wszystkich mieszkańców budynku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ewakuacja jednego z budynków na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach
Ewakuacja jednego z budynków na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach (PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
d254glb

Około godziny 6 rano do jednego z mieszkań na drugim piętrze w budynku na osiedlu Tysiąclecia zapukali policjanci. Zrobili to na zlecenie na zlecenie dolnośląskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji we Wrocławiu. Podczas przeszukania znaleźli chemikalia, które mogły służyć do skonstruowania bomby.

Zobacz także: Planował zamach na prezydenta i rząd. Zebrał 300 kg materiałów wybuchowych

- Dla bezpieczeństwa ewakuowano mieszkańców - powiedział portalowi slask.eska.pl sierż. sztab. Maciej Bajerski z KMP w Katowicach.

d254glb

Zobacz także: Miłośnik militariów zatrzymany. Miał 100 kg materiałów wybuchowych

Na osiedlu zaroiło się od policjantów, pojawiła się także straż pożarna i pogotowie. Dla 53 ewakuowanych mieszkańców bloku podstawiono autokary, w których mogli poczekać na zakończenie akcji policji.

Po godzinie 14 akcja policji zakończyła się. Wszystkie niebezpieczne substancje zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy. Mężczyzna, u którego w mieszkaniu znaleziono chemikalia został zatrzymany.

Źródło: slask.eska.pl, rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d254glb

Podziel się opinią

Share

d254glb

d254glb
Więcej tematów