Trwa ładowanie...

Miłośnik militariów zatrzymany. Miał 100 kg materiałów wybuchowych

Ponad 100 kg materiałów wybuchowych m.in. z okresu drugiej wojny światowej odkryła policja w mieszkaniu mężczyzny z Sokołowa Podlaskiego, który przechowywał je m.in. w swej kuchni i piwnicy. Aby oczyścić lokal ewakuowano mieszkańców budynku.

Miłośnik militariów zatrzymany. Miał 100 kg materiałów wybuchowychŹródło: WP, fot: Marcin Gadomski
d1tvsti

W związku z tym odkryciem zatrzymany został 41-letni mężczyzna, który proch, pociski przeciwpancerne, granaty i inne znaleziska sprzed kilkudziesięciu lat przechowywał w swym mieszkaniu, które zamieszkiwał z żoną i dzieckiem. - Było tego grubo ponad 100 kilogramów - powiedział podkom. Sławomir Tomaszewski z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podl, potwierdzając informację podaną przez RMF FM.

Jak dodał, w bloku, w którym odkryto niebezpieczne materiały, mieszka 50 rodzin. Na miejsce udali się policyjni pirotechnicy z komendy stołecznej i saperzy z Wesołej. Wobec możliwego zagrożenia, około godz. 14:00 podjęto decyzję o ewakuowaniu 42 osób - mieszkańców dwóch klatek bloku.

- Zapewniono im lokum zastępcze, ale nie wszyscy z niego skorzystali, bo udali się do swych rodzin lub sąsiadów - dodał Tomaszewski.

Zatrzymanego mężczyznę czeka sprawa karna. - Prowadzimy ją w kierunku nielegalnego posiadania amunicji - powiedział oficer prasowy.

d1tvsti
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tvsti
Więcej tematów