Trwa ładowanie...
d1yw1r5

Katowice. Defilada na 15 sierpnia. Policjant skarży się na prowiant: kiełbasa i cztery kromki chleba

15 sierpnia ulicami Katowic przeszła wojskowa defilada. Zabezpieczało ją tysiące policjantów. Jeden z nich zwrócił uwagę na prowiant, który otrzymali na 12 godzin służby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katowice. Policja zabezpieczała defiladę (zdjęcie ilustracyjne)
Katowice. Policja zabezpieczała defiladę (zdjęcie ilustracyjne) (East News)
d1yw1r5

O sprawie informuje "Dziennik Zachodni". Do gazety zwrócił się funkcjonariusz, który zabezpieczał wojskową defiladę w Katowicach. Podzielił się zdjęciem, na którym widać kiełbasę, cztery kromki chleba, serek topiony i masło.

"Oto cały prowiant dla policjantów, którzy zabezpieczali defiladę wojskową w Katowicach" - można czytamy w wiadomości. Podkreślono, że jest to posiłek przewidziany na 12-13 godzin pracy. Podobne sygnały miały płynąć do "DZ" również od innych funkcjonariuszy.

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach na razie nie komentuje sprawy. Głos zabrał jedynie Maciej Dziergas, wiceprzewodniczący zarządu wojewódzkiego policyjnego związku zawodowego. Zaznaczył w rozmowie z gazetą, że do NSZZP żadna skarga nie wpłynęła.

d1yw1r5

Zobacz także: Kaczyński broni kontrowersyjnych słów abpa Jędraszewskiego. Riposta Halickiego

- Ja też bym chciał, żeby policjanci mieli zakwaterowanie w hotelu i dostali ciepły posiłek, ale nie zawsze jest to możliwe - mówił Dziergas. - Jakby nie dostali nic, to byłoby niepokojące, karygodne. Od razu zadzwonilibyśmy do komendanta wojewódzkiego. Być może to, co dostali nie było wystarczające, ale ktoś pewnie obliczył kaloryczność tego posiłku na 12-13 godzin służby (...) To jest służba, czasem trzeba zacisnąć zęby - dodał.

Warto zaznaczyć, że to nie pierwsza taka sytuacja. Już w 2017 roku policjanci, którzy zabezpieczali liczne manifestacje ws. reformy sądownictwa w Warszawie, zwracali uwagę na jakość prowiantu. "Bon apetite. My na 15 godzin nie dostaliśmy nawet wody. Całe zabezpieczenie na wielkim spontanie" - można było wyczytać w licznych wpisach opublikowanych w sieci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1yw1r5

Podziel się opinią

Share

d1yw1r5

d1yw1r5
Więcej tematów